Masāža ir viens no senākajiem ārstniecības veidiem. Mūsdienās masāža ir nozīmīga, atzīta medicīniskā tehnoloģija, kur tiek veikta dozēta mehāniska iedarbība uz mīkstajiem audiem ¬ ādu, zemādu un muskulatūru.
Klasiskās masāžas mehāniskās iedarbības rezultātā uzlabojas perifērā cirkulācija. Masāža iedarbojas uz saistaudiem, locītavām, saitēm, muskuļiem. Masāžas mehāniskā iedarbība ietekmē muskuļu vielu maiņu, pazemina laktātu līmeni muskuļu šķiedrās, mazina muskuļu spazmas. Masāžas iedarbības efekti ir apasiņošanas uzlabošana, muskuļu tonusa normalizācija, sāpju, uzbudinājuma, sasprindzinājuma mazināšana, kas labvēlīgi ietekmē orgānu darbību un cilvēka psiholoģisko stāvokli.

 

Kādos gadījumos tās ir nepieciešama
Masāža var būt kā relaksācijas procedūra vai arī daļa no rehabilitācijas pēc saslimšanām, traumām. Kompleksā ārstēšanā kopā ar fizioterapiju vai ergoterapiju tā tiek pielietota dažādu muskuloskeletālo saslimšanu gadījumā.
Masāža netiek veikta akūtu saslimšanu gadījumā, ja ir paaugstināta ķermeņa temperatūra, ja ir aktīvi onkoloģiski procesi.

 

Procedūras norise un ilgums
Masāžas ilgums atkarīgs no zonas, no 15-60 minūtēm.
Pirms masāžas speciālists pajautās par pašsajūtu un, ja masāža nav kontrindicēta, aicinās atsegt masējamo zonu un nogulties uz kušetes.
Pacienti aicināti masāžas laikā informēt speciālistu par savām sajūtām, lai nodrošinātu atbilstošu masāžas intensitāti.

 

Sagatavošanās masāžai
Dodoties uz masāžu, vēlams ģērbties ērti, lai var viegli noģērbties masāžas veikšanai. Ja zināms, ka āda ir jutīga pret masāžas eļļām, var ņemt līdzi savu eļļu.

 

Bērniem ar ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumu masāžas ir valsts apmaksāts pakalpojums, pieaugušajiem maksas pakalpojums.

 

Visi pakalpojumi tiek sniegti pēc iepriekšēja pieraksta. Pierakstīties var, zvanot uz reģistratūru 80700040 vai +371 26310234

Scroll to Top
Skip to content