Ergoterapeita darbs pamatojas uz zināšanām par mērķtiecīgām nodarbēm un kuras galvenais uzdevums ir veicināt indivīda dalību ikdienas dzīves nodarbēs, veselību un labklājību visos dzīves aspektos. Uzsākot darbu ar pacientu, ergoterapeits novērtē personas spēju veikt ikdienas nodarbes, fiziskās, izziņas un sazināšanās prasmes, kā arī iegūst informāciju par fizisko vidi – dzīvesvietas, mājokļa, darbavietas vai skolas apstākļiem – un sociālo vidi – ģimeni, draugiem, skolasbiedriem, darba biedriem u.c. Ergoterapeita galvenais uzdevums ir palīdzēt apgūt/atgūt prasmes, kas ļauj pacientam būt neatkarīgam ikdienas nodarbēs.
Kādos gadījumos tie ir nepieciešami
Pie ergoterapeita var vērsties cilvēki ar kustību traucējumiem, pēc pārciesta insulta, ar galvas traumām, lūzumiem, perifēro nervu bojājumiem (piem., karpālais kanāls), politraumām, reimatoloģiskām saslimšanām, apdegumiem, psihiskām saslimšanām, vai cilvēki, kuriem nepieciešamas konsultācijas par vides pieejamību, ergonomikas principu pielietošanu darba vidē vai mājas ikdienas dzīves nodarbju veikšanas laikā.
Sagatavošanās konsultācijai
Dodoties pie fizioterapeita, līdzi jāņem iepriekš veikto izmeklējumi apraksti, ārstu konsultāciju slēdzieni, izraksti no ārstniecības iestādēm.
Pakalpojums tiek nodrošināts valsts apmaksātās programmā vai par maksu.
Lai saņemtu valsts apmaksātu konsultāciju un nodarbības, nepieciešams ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījums.
Visi pakalpojumi tiek sniegti pēc iepriekšēja pieraksta. Pierakstīties var, zvanot uz reģistratūru 80700040 vai +371 26310234