Grupu nodarbību apraksti

PIRMSDZEMDĪBU NODARBĪBU PROGRAMMA

 

  1. nodarbība “Grūtniecība, tās norise”

Gatavojoties kļūt par vecākiem, ļoti svarīgi ir izprast, kas notiek ar sievietes ķermeni grūtniecības laikā, kāda ir vide, kurā bērniņš aug un attīstās. Tāpat ne mazāk nozīmīgi ir tas, kāds ir sievietes uzturs, kādus papildus vitamīnus uzņemt, gaidot bērniņu, un kādas aktivitātes, ar kurām vajadzētu vai tieši pretēji – nevajadzētu nodarboties grūtniecības laikā. Grūtniecības dzīvesveids un svarīgākās lietas, gaidot mazulīti.

 

  1. nodarbība “Dzemdību norise”

Kādi ir dzemdību priekšvēstneši? Kā zināt, kad sākušās dzemdības un kad ir laiks braukt uz slimnīcu? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem par dzemdību norisi, periodiem, par uzvedības īpatnībām un emocionālo stāvokli dzemdībās. Nodarbībā uzzināsiet, kas nepieciešams, dodoties uz dzemdību nodaļu.

 

  1. nodarbība “Relaksācijas veidi dzemdībās – elpošanas metodes, dzemdību pozas, partnera atbalsts”

Visdabiskākais un labākais veids, kā pašām samazināt sāpes dzemdību laikā, ir pareiza elpošana.  Elpa ir galvenais “palīgs” un ierocis dzemdībās. Mācīsimies, kā pareizi elpot un strādāt ar elpu, lai dzemdību process būtu vieglāks. Dzemdību pozas katrā dzemdību periodā.

 

  1. nodarbība “Zīdīšana, mātes piena priekšrocības”

Ikviena māmiņa zina, cik mazulim svarīgs un vajadzīgs ir mātes piens, tāpēc ir būtiski zināt, kā veiksmīgi uzsākt zīdīšanu, kādi  ir priekšnosacījumi veiksmīgai bērniņa zīdīšanai. Uzzināsiet, kā un kur sievietes organismā rodas piens, kas veicina tā rašanos un cik nozīmīgas ir pirmās dienas, barojot bērniņu. Tipiskākās kļūdas, lūzuma punkti un stereotipi par zīdīšanu.

 

  1. nodarbība “Jaundzimušā aprūpe”

Kad bērniņš ir nācis pasaulē un mums ir jāsāk par viņu parūpēties, būtiski ir tas, kā mēs to darām, kāda ir mazulīša aprūpe uzreiz pēc dzimšanas un kāda tā ir pirmajās dienās nodaļā. Jaunajiem vecākiem jāzina, kā celt un velt, kā ģērbt, un kādas pārmaiņas notiek jaundzimušā organismā pirmajās dzīves dienās.

 

  1. nodarbība “Pēcdzemdību periods”

Atgriežoties mājās no dzemdību nodaļas, Jums būs daudz jaunu rūpju un darbu, kopjot un barojot bērniņu, tomēr nedrīkst aizmirst arī par sevi. Šajā jaunajā dzīves posmā Jūs saskarsieties ar daudzām nezināmām sajūtām un jautājumiem. Nodarbībā uzzināsiet, kas ir pēcdzemdību periods, un būtiskāko, kas par to jāzina, māmiņas emocionālo labsajūtu, Kēgela vingrojumiem un kad nekavējoties jāgriežas pie ārsta. Jautājumi un atbildes.

 

Scroll to Top
Skip to content