Fizioloģiskas dzemdības

Dzemdības ir saviļņojošs un priekpilns notikums, tomēr reizē arī atbildīgs darbs.

Tas pēc savas būtības ir fizioloģisks process, kura laikā gan bērniņš ar nabassaiti, gan augļūdens apvalki un placenta tiek izvadīti caur dzemdību ceļiem.

 

Katra sieviete ir unikāla, tāpēc arī dzemdību norise visām atšķiras. Tā ir sadarbība starp mammu, bērniņu, tēti, ja viņš nolemj piedalīties dzemdībās, sadarbība ar personālu – vecmātēm, ārstiem. Ikviens ir ieinteresēts, lai piedzimst vesels bērniņš un vecāki ir laimīgi.

 

Dzemdībās izšķir trīs periodus: dzemdes kakla atvēršanās periods, bērna izstumšanas process un placentas piedzimšanas periods. Dzemdību un periodu ilgums katrai sievietei ir atšķirīgs. Pirmajās dzemdībās tas var ilgt pat 18-24 stundas, atkārtotās – no pāris līdz 12-14 stundām. Ilgumu ietekmē dažādi faktori: augļūdens daudzums, vēdera priekšējās sienas un starpenes muskulatūras spēcīgums, sievietes iegurņa un bērna galviņas izmērs, augļa kustības dzemdību laikā, kontrakcijas jauda un biežums. Daudzus no šiem pirms dzemdībām nevar ne ieplānot, ne paredzēt, tāpēc galvenais sievietes uzdevums ir iemācīties ļauties notiekošajam, būt mierā, iespēju robežās atpūsties pirms dzemdībām, labi izgulēties un noskaņoties kārtīgam darbam ar brīnumainu un tā vērtu iznākumu.

 

Vidzemes slimnīcas darbinieki vēlas, lai šis process būtu komandas darbs, kura rezultāts ir jaunas dzīvības ienākšana pasaulē. Tāpēc mēs augstu novērtējam ikvienu, kas iestājas mūsu nodaļā un gatavojas šim lielajam dzīves notikumam!

 

Scroll to Top
Skip to content