Hronisko pacientu aprūpes nodaļa

📍 Jumaras iela 195, Valmiera, Valmieras novads, Vidzemes slimnīcas A korpuss, 1. stāvs

 

☎️ 64202566

 

Ārste: Liene Ciemiņa

 

Virsmāsa: Liene Zemzare

 

Nodaļā uzņem un ārstē:

  • hronisko slimību pacientus;
  • paliatīvās aprūpes pacientus;
  • īslaicīgās sociālās aprūpes klientus.

Pacienti ar hronisku saslimšanu – sirds un asinsvadu slimības, neiroloģiskas slimības, elpošanas orgānu slimības un citu – paasinājumu vai komplikācijām šai nodaļā tiek stacionēti, kad turpmākai atlabšanai vairs nav nepieciešama sarežģīta ārstēšana vai ķirurģiska iejaukšanās. Šie pacienti nodaļā parasti nonāk no citām slimnīcas nodaļām. Atsevišķos gadījumos pacientus nodaļā stacionē no mājām ar ģimenes ārsta nosūtījumu. Hronisko slimību pacienti nodaļā tiek ievietoti uz laiku līdz 10 dienām.

 

Paliatīvās aprūpes pakalpojumi tiek sniegti pacientiem ar neārstējamām progresējošam slimībām, visbiežāk onkoloģiskām. Aprūpi veic speciālistu komanda: terapeits, māsa, māsas palīgs, uztura speciālists, fizioterapeits, ergoterapeits, sociālā darbiniece un kapelāne. Speciālistu galvenais uzdevums – nodrošināt pacientam cienīgu dzīves nogali, katram piemeklējot visefektīvāko pretsāpju un simptomātisko terapiju, uzturu, higiēnas līdzekļus un medicīniskos materiālus, kā arī atbalstīt psiholoģisko un sociālo problēmu risināšanā.

Paliatīvās aprūpes pacientus nodaļā stacionē ar ģimenes ārsta vai onkologa nosūtījumu atbilstoši noteiktām diagnozēm (Ministru Kabineta noteikumi Nr.555, punkts 3.6.3.4.) uz laiku līdz 7 dienām.

 

Īslaicīgās sociālās aprūpes klienti – vientuļie, kuriem veselības stāvokļa vai citu iemeslu dēļ attiecīgu aprūpi nav iespējams nodrošināt dzīvesvietā. Īslaicīgās sociālās aprūpes laikā klients tiek nodrošināts ar trīsreizēju ēdināšanu, medikamentiem neatliekamās palīdzības gadījumā, higiēnas līdzekļiem, māsas un māsas palīga aprūpi, īpašām vajadzībām pielāgotām sanitārām telpām. Sociālā darbiniece konsultē un sniedz praktisku palīdzību dokumentu kārtošanā gadījumos, kad nepieciešams saņemt valsts vai pašvaldības sniegtus sociālos pakalpojumus vai sociālo palīdzību.

 

Lai persona varētu saņemt īslaicīgās sociālās aprūpes pakalpojumu, vajadzīgs ģimenes ārsta nosūtījums.

 

Nodaļā kalpo kapelāne, ir iekārtota neliela kapela mierīgai sarunai par īpašo situāciju.

 

SERVISA PALĀTAS

 
 
 
 
Scroll to Top
Skip to content