Vidzemes slimnīcas virsmāsa Inta Sīka uzstājas LBAS rīkotā konferencē par darba un privātās dzīves saskaņošanu

“Stress un izdegšana Covid-19 seku novēršanas frontes līnijā” – šādu pieredzi ar atziņām un secinājumiem vislabāk, šķiet, ieguvuši mediķi. Tāpēc par to Latvijas Brīvo arodbiedrību pasākumos, kas veltīti darba un privātās dzīves līdzsvara tematikai un norisa  no 4. līdz 8.oktobrim, konferencē uzstājās Inta Sīka, Vidzemes slimnīcas  neiroloģijas nodaļas virsmāsa, Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības Vidzemes slimnīcas arodorganizācijas priekšsēdētāja (attēlā).

Ievadkonferencē “Stress un izdegšana darba vietā – kur ir līdzsvars?” I. Sīka savā prezentācijā runāja par psihoemocionālajiem riska faktoriem slimnīcā (nakts darbs,  garas darba stundas, pārslodze, paaugstināta atbildība darbā,  līdzjūtības nogurums u.c.

Viņa  raksturoja arī ārkārtas situācijas stresorus (bailes no jauna un nezināma vīrusa, bailes par savu un tuvinieku dzīvību, pretrunīga informācija masu medijos un sociālajos tīklos gan par infekcijas slimību, gan vakcinēšanos, sarežģīta individuālo aizsardzības līdzekļu lietošana, kas tajā brīdī liekas par ilgu un par garu, pārceltie un atsauktie atvaļinājumi, nespēja pilnvērtīgi atpūsties – attālinātās mācības, slēgtās atpūtas vietas, problēmas ģimenē (dīkstāve, mazāki ienākumi utt.))

Noslēgumā I. Sīka konferences dalībniekus iepazīstināja ar Vidzemes slimnīcas rīcību un atbalstu, lai mazinātu psihoemocionālo stresu un radītu drošības sajūtu – psihoemocionālo darba vides risku apzināšana un novērtēšana visās struktūrvienībās un amatos, nodarbināto izglītošana par stresa vadīšanu, regulāra informēšana par jaunumiem un iespējām Covid-19 sakarā, darba laika organizācijas sakārtošana, apsardzes darbinieku pieejamība 24/7 – agresīvu vai reibumā esošu pacientu/apmeklētāju gadījumos vardarbības risku mazināšanai, veselības apdrošināšanas polise, psiholoģes psihoemocionālais atbalsts, kapela vienatnes brīžiem, rehabilitācijas pakalpojumi, apmaksāti peldbaseina apmeklējumi, dažādi darba pasākumi, bezmaksas koncerti slimnīcas pagalmā, materiālais atbalsts ar Covid-19 saslimušajiem darbiniekiem un vēl daudzi citi.

Scroll to Top
Skip to content