Vidzemes slimnīcas Neiroloģijas nodaļas un insulta vienībai pārbūvei – 1. vieta skatē “Gada labākās būves Latvijā 2021”

Vidzemes slimnīcas Neiroloģijas nodaļa un insulta vienība ieguvusi 1. vietu nominācijā  “Pārbūve” skatē “Gada labākās būves Latvijā 2021”.

Viens īss teikums, kas sevī ietver tik daudz darba un radošuma, lai jauno nodaļu pārbūvētu drošu un ērtu gan pacientiem, gan darbiniekiem, lai telpas atbilstu mūsdienīgai vides pieejamībai un epidemioloģiskajām prasībām…

“Nodaļas pārbūve bija kopdarbs”, uzsver Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, “kurā priekšlikumus izteica ne tikai projektētāji, bet arī nodaļas darbinieki, lai savu ikdienas darbu padarītu  efektīvāku.”

Kā jau ziņots, ar neiroloģijas nodaļas un insulta vienības pārbūvi tika pabeigts Vidzemes slimnīcā līdz šim vērienīgākais ERAF līdzfinansētais projekts, kura  sešos gados pārbūvētas stacionāra nodaļas,  laboratorija, asins sagatavošanas nodaļa un ambulatorā nodaļa, kā arī rekonstruētas kāpņu telpas, pārbūvēts ieejas mezgls un stacionāra pacientu garderobe. Tagad A un B korpusos izvietota slimnīcas stacionārā daļa, bet C korpusā atrodas poliklīnika. Tas nozīmē pacientiem un apmeklētājiem ērtāku loģistiku, jo nodalītas ambulatoro un stacionāra pacientu plūsmas. Projekta ietvaros tika iegādātas arī jaunas tehnoloģijas un iekārtas, t.sk., divas rentgena iekārtas, ultrasonogrāfijas aparāts, funkcionālās gultas.

“Skates žūrijas atzinīgais novērtējums”, atzīst U. Muskovs, ”nozīmē, ka nodaļas pārbūvē ieguldītais darbs, iesaistīto personu diskusijas un labāko risinājumu meklējumi ir bijuši pūļu vērti. Zīmīgi –  par pirmo šī projekta ietvaros pārbūvēto Bērnu slimību nodaļu nominācijā “Pārbūve” saņēmām Atzinību skatē “Gada labākā būve Latvijā 2017”. Tagad ir patiess gandarījums par jauno apbalvojumu. Tas vienlaikus arī norāda, ka esam uz pareizā ceļa, turpinot realizēt mūsu slimnīcas attīstības projektus”.

Latvijas Būvnieku asociācijas un Latvijas Būvinženieru savienības sadarbībā ar 21 profesionālo biedrību un nozares institūciju rīkotā skate Gada labākā būve Latvijā šogad notika 24.reizi. Žūrija vērtēja vairāk nekā 60 pērn ekspluatācijā nodotās būves, infrastruktūras un ainavu objektus.

 

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Scroll to Top
Skip to content