Vidzemes slimnīcas Neiroloģijas nodaļai jauna virsārste – dr. Ilze Ikerte

Atkal jauns sākums – no šodienas Vidzemes slimnīcas Neiroloģijas nodaļas virsārstes amatā stājas neiroloģe dr. Ilze Ikerte, nomainot līdzšinējo nodaļas vadītāju dr. Ligitu Belasovu.

Dr. Ligitai Belasovai šī gada 1. augustā sākās 40. darba gads Vidzemes slimnīcā, beidzamie 17 gadi nostrādāti neiroloģijas nodaļas vadītājas amatā. Pirms 15 gadiem neiroloģijas nodaļā tika organizēta viena no pirmajām insulta vienībām Latvijā, un dr. L. Belasova aktīvi piedalījās tās veidošanā, apguva jaunas zināšanas un prasmes, lai varētu maksimāli efektīvi palīdzēt insulta pacientiem.

Mērķtiecīga, uz rezultātu vērsta neiroloģijas nodaļas vadīšana rezultējusies ar dažādām nozares atzinībām un augstu darba novērtējumu. Jaunākais veselības inspekcijas pētījums par insulta pacientu ārstēšanu Latvijā liecina, ka Vidzemes slimnīcas neiroloģijas nodaļa ar insulta vienību trombolīzes veikšanas daudzumā išēmiska insulta gadījumos uzrādījusi  trešo labāko rezultātu aiz Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas.

“Nodaļa kā pašas bērns, izlolots, izaudzināts, izskolots un aprūpēts”, atzīst dr. L. Belasova. “Nu šis bērns gandrīz pilngadīgs, varu atdot drošās rokās – ar Ilzi kopā strādājam jau desmit gadus. Esmu pieredzējusi viņas profesionālo izaugsmi un iekļaušanos kolektīvā, zinu, kā viņa iedziļinās katra pacienta veselības problēmās un cik veiksmīgi saprotas ar pacientu tuviniekiem, prot organizēt savu un kolēģu darbu. Un tagad viņa būs mana vadītāja. Esmu pārliecināta, ka būs labi. Bet pašai ļoti gribas vēl pastrādāt pārbūvētajā nodaļā, jaunajās telpās…” saka dr. L. Belasova.

Paldies vārdus par pacientu labā un slimnīcas attīstībā ieguldīto dr. L. Belasovai teica valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs un ārstnieciskā direktore Inga Ozoliņa, bet jaunajai vadītājai novēlēja izturību, pacietību un spēku ikdienas darbā.

Kā laba ziņa neiroloģijas nodaļai īpašajā dienā izskanēja informācija par to, ka jau šomēnes sāksies būvdarbi 3. stāva telpās, kur nākamgad plānots atklāt pārbūvēto neiroloģijas nodaļu ar insulta vienību.

Attēlā (no kreisās): dr. Ligita Belasova un dr. Ilze Ikerte

 

Scroll to Top
Skip to content