Vidzemes slimnīcas ārste neiroloģe Ligita Belasova saņem Veselības ministrijas Pateicības rakstu

Par ilgu, apzinīgu un priekšzīmīgu darbu veselības aprūpē viņai pasniegts VM apbalvojums – Pateicības raksts.

Vidzemes slimnīcā dr. Ligita Belasova nostrādājusi vairāk nekā 40 gadus. No tiem 17 gadus bijusi Neiroloģijas nodaļas virsārste. Kad 2005. gadā neiroloģijas nodaļā tika organizēta viena no pirmajām insulta vienībām Latvijā, ārste aktīvi piedalījās tās veidošanā. Tolaik tas bija jaunums, jo insulta vienība nozīmē principiāli citādu pieeju insulta pacientu ārstēšanā un rehabilitācijā, un arī citādu personāla darba organizāciju.

Komandas un tās vadītājas nopelns – Vidzemes slimnīcas Neiroloģijas nodaļas ar insulta vienību darba kvalitātes raksturojošie rādītāji, īpaši išemiska insulta pacientiem, tiek vērtēti kā ļoti labi, un ir ievērojami virs vidējiem  rādītājiem, salīdzinot ar citām reģionālām slimnīcām.

Apliecinājums dr. L.Belasovas rūpēm par darbiniekiem un pacientiem, izpratne par efektīvu darba organizāciju mūsdienīgā vidē ir jaunās neiroloģijas nodaļas tapšana. Sākoties pārbūves projektēšanai, dr. L.Belasova ar virsmāsu radoši iesaistījās jaunās nodaļas vīzijas veidošanā, iesakot loģistikas risinājumus, kas būtu funkcionāli personālam un veidotu drošu vidi pacientiem. Ieguldītā darba rezultāts – skatē “Gada labākās būves Latvijā” Neiroloģijas nodaļas un insulta vienības pārbūve ieguva 1. vietu nominācijā “Pārbūve”.

Turpinot darbu nodaļā, dr. L. Belasova ir zinoša un pieredzējusi kolēģe un laba padomdevēja jaunajiem neiroloģijas speciālistiem. Visprecīzāk ārsti raksturo patiesa iejūtība, sirsnība un prasme sadalīt uzmanību katram pacientam, kā arī informatīva un izskaidrojoša saruna ar pacientu piederīgajiem.

Attēlā: dr. Ligitai Belasovai apbalvojumu pasniedz Veselības ministrs Daniels Pavļuts

Scroll to Top
Skip to content