Vidzemes slimnīcā veikta sarežģīta asinsvadu operācija

Vidzemes slimnīcā veikta sarežģīta operācija, kuras laikā pacientei aneirismas ruptūras jeb plīsuma dēļ lielākajā asinsvadā – aortā tika ievietota asinsvadu protēze.
Pacienti operēt ieradās Specializētā medicīnas centra (SMC) asinsvadu ķirurgi un piedalījās liela Vidzemes slimnīcas speciālistu komanda. Operācija bija neatliekama, jo plīsums aortā radīja asiņošanu, kas apdraudēja pacientes dzīvību.

Šādas operācijas reģionos notiek reti, tikai neatliekamos gadījumos, un, ja palīdzību izdodas sniegt ātri. Operācija ir ļoti riskanta, ar lielu asins zudumu, pacients ir kritiskā stāvoklī. Universitāšu klīnikās, kur parasti veic sirds un lielo asinsvadu operācijas plāna un akūtā kārtā, to dara īpaši šim profilam specializēts ķirurgu, anesteziologu un operāciju personāls. Pateicoties  SMC asinsvadu ķirurgiem un Vidzemes slimnīcas ārstu, māsu un medicīnas personāla ātrai un precīzai rīcībai, pacientes dzīvību izdevās glābt. Šādās neierastās un kritiskās situācijās ļoti  svarīga ir medicīnas personāla spēja darboties vienotā komandā, kā arī augsta profesionalitāte.

Attēlā: operācijā piedalījās SMC asinsvadu ķirurgi Veneta Liepa un Jānis Rozentāls, dežūrķirurgs – mūsu jaunā kolēģe Ilga Baumane, anesteziologi Dace Šorubalko, virsārste Laine Kīna, rezidents Jānis Bieziņš, anestēzistes Jeļizaveta Movzeša-Korneta, Guna Zeltiņa un virsmāsa Dace Karlsone, operāciju māsas Laura Avotiņa, Jāna Ciguze un virsmāsa Mārīte Šilde, māsu palīgi Laura Jursone un Aija Susekle.

Laine Kīna,

Reanimācijas un anestezioloģijas nodaļas virsārste

Scroll to Top
Skip to content