Vidzemes slimnīca sniedz medicīnisko palīdzību ierastajā režīmā

Vidzemes slimnīca ierastajā režīmā turpina sniegt gan neatliekamo medicīnisko palīdzību, gan ārstē pacientus stacionāra nodaļās un sniedz dzemdību palīdzību.

Koronavīruss pārējās saslimšanas nav atcēlis, toties jau otro mēnesi liek ievērot epidemioloģiska rakstura pasākumus  un individuālās aizsardzības prasības.  Pacientiem ar elpceļu saslimšanas simptomiem un pneimonijām pirms stacionēšanas slimnīcā tiek veiktas analīzes uz Covid-19. Pacientiem tiek arī izsniegtas sejas maskas un izskaidrotas individuālās aizsardzības prasības, kas jāievēro slimnīcā, t. sk., nav atļauti apmeklētāju apciemojumi.

Ņemot vērā, ka Vidzemes slimnīcā tiek ārstēti arī Covid-19 pozitīvie pacienti no visa Vidzemes reģiona, slimnīcas infrastruktūra ir maksimāli pielāgota tam, lai Covid-19 pacientu identificēšana un ārstēšana notiktu atdalīti no pārējo pacientu plūsmas. Atbilstoši profilam nodalītas ir arī darbinieku plūsmas un funkcijas. Infekciju kontroles komanda uzrauga epidemioloģisko situāciju slimnīcā un izvērtē, kuriem darbiniekiem veikt skrīninga testu. Testējot pacientus un darbiniekus, ir atklāti arī vairāki pozitīvi gadījumi cilvēkiem bez tipiskiem saslimšanas simptomiem. Nav noslēpums, ka ar koronavīrusu diemžēl inficējas arī medicīnas darbinieki. Visi šie gadījumi tiek epidemioloģiski izmeklēti, Covid-19 pozitīvās personas atbilstīgi Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra vadlīnijām atrodas stingrā izolācijā mājās, bet kontaktpersonas – karantīnā.

Iedzīvotāji, kuru veselību apdraud neizskaidrojams sāpes, samaņas zudums, trauma, cits dzīvībai bīstams stāvoklis, tāpat kā līdz šim ir aicināti zvanīt 113  (“ātrajiem”), lai saņemtu adekvātu medicīnisko palīdzību. Tikai savlaicīgi griežoties medicīnas iestādē, mediķi var palīdzēt. Nav pareizi ciest sāpes, cerot, ka saslimšana pāries, un līdz iespējamām pandēmijas beigām atlikt došanos uz slimnīcu, kas šobrīd epidemioloģiski ir drošāka vieta par lielveikalu vai tirgus placi.

 

Scroll to Top
Skip to content