Vidzemes slimnīcā pirmie jaunā gada bērni ir puiši

Jaunais gads Vidzemes slimnīcas dzemdību nodaļā  sācies ar  puišiem – 1. janvārī plkst. 4.00 pasaulē ieradās Emīls, ceturtais bērns ģimenē, kura deklarēta Valkas pagastā, bet līdz dienas beigām piedzima vēl viens puisītis.

Gada pirmais Valmieras bērniņš – meitenīte Vanesa, piedzima 2. janvārī, un ir otrais bērns ģimenē, jaunākā māsa.

“Aizvadītais gads mūsu slimnīcas dzemdību nodaļā”, uzsver Uģis Muskovs, Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs, “bijis ļoti ražīgs – salīdzinot ar 2017. gadu, te piedzimuši par 108 bērniņiem vairāk. Tā šķiet pozitīva tendence Latvijas sarežģītajā demogrāfiskajā situācijā, kad katrs jaunais cilvēks ir vērtība. Tāda vērtība, kuras ilgtspēju palīdz nodrošināt arī mūsu ārsti un vecmātes, ikviens darbinieks, kurš rūpējas par topošo māmiņu un jaundzimušo mazuli. Līdz ar jaunajiem vecākiem priecājamies par katru veselo bērniņu un kopš pirmās piedzimšanas dienas palīdzam arī tiem, kuriem veselība vēl jāuzlabo. Ar gandarījumu uztveram faktu, ka arvien biežāk topošie vecāki izvēlas Vidzemes slimnīcu par sava bērniņa dzimšanas vietu. Tāpēc mūsu ikdienas rūpes un darbu turpinām veltīt gan visas slimnīcas, gan dzemdību nodaļas attīstībai, lai nodrošinātu mammai un bērnam drošu, draudzīgu un ērtu vidi.”

  1. gadā pavisam Vidzemes slimnīcā piedzimuši 1211 bērni, 579 meitenes un 632 puiši, bijuši 16 dvīņu pāri un pirmie Valmierā deklarētie trīnīši. No visiem jaundzimušajiem 239 bērni ir valmierieši. 2017. gadā Vidzemes slimnīcā piedzima 1103 bērni, 506 meitenes un 597 zēni, bija 11 dvīņu pāri.

Attēlā: sveicam gada pirmo bērniņu (no kreisās) Uģis Muskovs, Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs, Ligita Sīmane, Valkas pagasta pārvaldes vadītājas pienākumu izpildītāja, Baiba Vorobjeva, Valkas novada domes sabiedrības veselības organizatore, māmiņa Sintija ar Emīlu, Natālija Šaramigina, dzemdību un ginekoloģijas nodaļas vecākā vecmāte, Inga Ozoliņa, ārstnieciskā direktore

Scroll to Top
Skip to content