Vidzemes slimnīcā pieejams jauns izmeklējums – elektromiogrāfija

Vidzemes slimnīcā pieejams jauns un Vidzemes reģionā vēl nebijis izmeklējums – elektromiogrāfija (EMG), kurai divi veidi – stimulācijas EMG jeb neirogrāfija un adatu EMG.

Izmeklējums palīdz diagnosticēt dažādus nervu bojājumus un muskuļu slimības, kā arī precizēt  plaša spektra perifēro nervu un skeleta muskuļu bojājumus un to apmērus (karpālā kanāla sindroms, traumatiski nerva bojājumi, muskuļu distrofija, polineiropātija u.c.).

Izmeklējuma priekšrocība – tas ļauj precīzi noteikt nerva bojājuma vietu un pakāpi, kā arī spriest par atveseļošanās prognozi.

“Lai veiktu izmeklējumu”, uzsver Vidzemes slimnīcas ārste neirologs Alfrēds Lukša, kurš apguvis un veic jauno izmeklējumu, “obligāti nepieciešams nosūtījums. Elektromiogrāfijas laikā katrs nerva zars un katrs posms tiek pārbaudīts atsevišķi. Dažu nerva posmu izmeklēšana ir iespējama tikai ar adatu elektromiogrāfiju, bet citiem nepieciešama elektriskā stimulācija. Tāpēc procedūras veikšanai man vajadzīga informācija, kura nerva izmeklēšana ir nepieciešama konkrētam pacientam”.

Izmeklējums ir pieejams valsts kvotas ietvaros.

Pieteikšanās uz izmeklējumu – Vidzemes slimnīcas poliklīnikas reģistratūra, tālr. 64202601, 64202603

 

2 thoughts on “Vidzemes slimnīcā pieejams jauns izmeklējums – elektromiogrāfija”

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Scroll to Top
Skip to content