Vidzemes slimnīca palielina Vakcinācijas kabineta jaudu

Ņemot vērā iedzīvotāju strauji pieaugušo vēlmi vakcinēties pret Covid-19 un zinot epidemioloģisko situāciju valstī, Vidzemes slimnīca atradusi par iespējamu jau šajā nedēļā palielināt Vakcinācijas kabineta jaudu. Līdzšinējo trīs dienu vietā no sestdienas, 16. oktobra, vakcinācijas kabinets strādās piecas dienas, arī piektdienās un sestdienās, plkst. 8.00-16.00.

Kā pastāstīja Ambulatorās daļas vadītāja Liene Melbārde, vakcinācijas kabineta kapacitāte tiks palielināta par 60 % – līdz 450 vakcinētajiem nedēļā. Tādā režīmā plānots strādāt līdz 2 mēnešiem. Par galveno jaudas ierobežojošo  faktoru L.Melbārde nosauc pieejamos cilvēkresursus, īpaši laikā, kad slimnīca uzņem arī Covid-19 pacientus, kad pārprofilētas nodaļas viņu ārstēšanai un personāls ir ļoti noslogots. Ir apzināti un uzrunāti potenciālie papildspēki, taču ar viņu piesaisti nevar rēķināties ilgtermiņā.

Vakcinācijas kabineta noslodzi nosaka arī tas, ka tajā ierasti tiek veiktas arīdzan visas pārējās vakcinācijas pret citām saslimšanām, t.sk., Vidzemes slimnīcas darbinieku vakcinēšana pret sezonālo gripu. Tāpat palielinājies to personu skaits, kas piesakās uz balstvakcināciju (65+, sociālās aprūpes centru un pansionātu iemītnieki) un  imūnsupresējošie pacienti.

Vakcinēties nākošajiem  L.Melbārde atgādina par nepieciešamību poliklīnikas telpās respektēt epidemioloģiskās drošības noteikumus – valkāt sejas aizsargmasku, dezinficēt rokas un ievērot 2m distancēšanos.

Pieteikties uz vakcināciju iespējams: zvanot uz reģistratūru – tālr. 64202601, 64202603; zvanot vakcinācijas koordinatorei – tālr. 25487185; elektroniski – https://vidzeme.eveselibaspunkts.lv/lv/Booking/Institutions; zvanot uz tālr. 8989 vai tīmekļa vietnē: manavakcina.lv

 

Scroll to Top
Skip to content