Vidzemes slimnīca noslēdz vērienīgu attīstības projektu

Vidzemes slimnīca ar svinīgu pasākumu 1. decembrī noslēdz vērienīgu attīstības projektu un beidzamajā kārtā atklāj Reanimācijas un anestezioloģijas nodaļu un Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) un pacientu uzņemšanas nodaļu. Projekts ilga astoņus gadus, kuru laikā slimnīcā tika veikti vairāki nozīmīgi uzlabojumi, kas ievērojami pilnveidoja un attīstīja slimnīcas infrastruktūru.  

 

Projekts ir sniedzis iespēju Vidzemes slimnīcai realizēt vērienīgus attīstības plānus, kopumā ir atjaunotas 12 nodaļas, izveidots viens ieejas mezgls ar pacientu garderobēm, izremontētas četras kāpņu telpas, iegādātas 12 medicīniskās iekārtas un 108 gultas. Projekta kopējās izmaksas ir 13 200 127,05 EUR, un tas iesākās 2016. gadā, kad tika veikti remontdarbi Bērnu slimību nodaļā, pēc tam uzlabojumi notika Terapijas nodaļā 2, Rehabilitācijas nodaļā, Hronisko pacientu aprūpes nodaļā, Laboratorijas un asins sagatavošanas nodaļā, Endoskopijas nodaļā, Ambulatorās daļas un funkcionālās diagnostikas un Neiroloģijas nodaļā. Projekta laikā arī tika iegādātas mūsdienīgas un modernas medicīnas ierīces vairākām diagnostikas nodaļām.

 

“Esam izgājuši cauri ļoti atbildīgam un svarīgam posmam, kas noteikti ir cēlis mūsu kvalitātes latiņu, lai nodrošinātu saviem pacientiem un darbiniekiem gan labākos pakalpojumus, gan labākos darba apstākļus. Ļoti labi saprotam, ka mums vēl ir kur augt un attīstīties, tāpēc esam vēl darbībā, un plānos ir jauni projekti, lai uzlabotu slimnīcas vidi. Šodien ir pielikts liels un svarīgs projekta nobeiguma punkts, pēc remontdarbiem atklātas divas slimnīcas profilā svarīgas nodaļas – Reanimācijas un anestezioloģijas nodaļa, kā arī NMP un pacientu uzņemšanas nodaļa. Šīs nodaļas veic vitāli svarīgu darbu, un mēs ļoti ceram, ka jaunajos apstākļos tām būs ērtāk strādāt un nodrošināt pacientiem visu nepieciešamo palīdzību,” norāda Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.

 

Būvniecību visa projekta ietvaros veica četras būvfirmas – SIA “Aimasa”, SIA “Sanart”, SIA “Bazalts” un SIA “SCO Centrs”. Tehnisko projektu izstrādātāji – SIA “Nams” un SIA “Virtus”. Projektā iesaistījās trīs būvuzraugi – SIA “Marčuks”, SIA “Firma L4”, SIA “RS Būvnieks”.

 

Pārbūves darbi un iekārtu iegāde tiek veikta Projekta Nr. 9.3.2.0/17/I/006 “Kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošana Vidzemes slimnīcā, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru” ietvaros, 13.1.5. specifiskā atbalsta finansējuma ietvaros, kuru līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF).

 

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšana.

Scroll to Top
Skip to content