Vidzemes slimnīcā konstatēta saslimšana ar Covid-19

  1. aprīlī Vidzemes slimnīcas Terapijas nodaļā konstatēta saslimšana ar Covid-19. Saistībā ar notikušo daļēji slēgta viena no Terapijas nodaļām, slimnīcā pašizolācijā atrodas vairāki nodaļas pacienti, kā arī medicīnas darbinieki, informē SIA “Vidzemes slimnīca” valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.

Patlaban notiek gadījuma epidemioloģiskā izmeklēšana, tiek veikta pastiprināta dezinfekcija visā slimnīcā, kā arī maksimāli ievērota piesardzība un izmantoti individuālās aizsardzības līdzekļi atbilstoši Slimību profilakses un kontroles centra rekomendācijām. Šobrīd papildus tiek veiktas analīzes uz Covid-19 saslimšanu  ārstniecības personām, kā arī turpinās riska pacientu testēšana.

 

Rūpējoties par pārējo pacientu veselību, jauni terapeitiskie pacienti Terapijas nodaļā  netiek uzņemti. Pacientu uzņemšana atsāksies, tiklīdz  būs izrakstījušies visi pacienti, kuri šobrīd atrodas pašizolācijā nodaļā.

Papildus informējam, ka ar mērķi izvairīties no infekcijas nonākšanas slimnīcā un rūpējoties par  pacientu un darbinieku drošību,  no tuviniekiem tiks pieņemtas un nodotas pacientiem paciņas tikai caurspīdīgā iepakojumā un ar pirmās nepieciešamības precēm – higiēnas preces, brilles, ārsta izrakstīti medikamenti, kuru lietošanu nedrīkst pārtraukt un ēdiens tikai neatvērtos, ūdensnecaurlaidīgos iepakojumos, kurus iespējams dezinficēt.

Vidzemes slimnīcas mediķi aicina pacientus būt atbildīgiem pret sevi un citiem, ievērot ārstu norādījumus, lai mazinātu un ierobežotu vīrusa izplatību.

 

Scroll to Top
Skip to content