Vidzemes slimnīcā konstatēta inficēšanās ar Covid-19

Beidzamajās dienās arī Vidzemes slimnīcā ievietoti un ārstējas ar Covid-19 inficēti pacienti. Diemžēl inficēšanās konstatēta arī personāla vidū.

Inficēšanās ir operatīvi diagnosticēta, bet turpinās gadījumu epidemioloģiskā izmeklēšana. Šobrīd tiek identificētas inficēto personu kontaktpersonas un veikti visi nepieciešamie infekcijas izplatīšanās ierobežošanas pasākumi, kā arī pārplānota darba organizācija ārstniecības iestādē.

Lai nodrošinātu vidēji smagu Covid-19 pacientu ārstēšanu, ir pārprofilētas gultas un izveidota atsevišķa nodaļa šo pacientu aprūpei.

Sākot ar 26.oktobri, uz nedēļu ir atceltas plānveida operācijas.  Ierastajā režīmā tiek nodrošināta neatliekamā medicīniskā palīdzība un ir pieejami ambulatorie pakalpojumi.

Informāciju par Covid-19 pacientu skaitu un vecuma grupām Vidzemes slimnīca noteiktā kārtībā nodod Slimību profilakses un kontroles centram, kur informācija tiek apkopota un izvērtēta, vai un kādā apjomā sabiedrības interesēs tā publiskojama.

Ievērojot, ka dati par personas veselību saskaņā ar Vispārīgi datu aizsardzības regulu ir īpaši aizsargājamas kategorijas dati, Vidzemes slimnīca normatīvajos aktos noteiktā kārtībā izvērtē katru datu pieprasījumu, to pieprasītāju, nepieciešamību, mērķi un apjomu. Medijiem un trešajām personām informācija par slimnīcas pacientiem netiks sniegta.

Ņemot vērā situācijas nopietnību, pacientu tuvinieki tiek aicināti izvērtēt slimnieku apmeklējumu nodaļā, tā vietā ar pacientiem sazinoties telefoniski.

Scroll to Top
Skip to content