Vidzemes slimnīca izsludina ārkārtas situāciju un pārtrauc plānveida pakalpojumu pieejamību

Ņemot vērā straujo Covid-19 saslimstības pieaugumu un prognozēm par tā turpināšanos, kā arī ārstniecības iestādes kapacitāti, Vidzemes slimnīca ar pirmdienu, 18. oktobri, izsludina ārkārtas situāciju un uz laiku pārtrauc plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu stacionārā un dienas stacionārā.

Lēmums pieņemts, lai varētu nodrošināt papildu ārstniecības personāla resursus un pārprofilēt gultasvietas neatliekamo, akūto un Covid-19 pacientu ārstēšanai. Šobrīd Covid-19 pacientu ārstēšanai Vidzemes slimnīcā atvēlētas 102 gultas,  t.sk. 8 reanimācijas gultas, pārprofilējot Terapijas nodaļu 1 un Terapijas nodaļu 2.

Tiek saglabāta rinda pakalpojumu, t.sk.,  “zaļā koridora”pacientiem, veselības aprūpe pacientiem, kuriem jāturpina vai jāpabeidz stacionārā neatliekamā kārtā uzsāktā ārstēšana, oftalmoloģijas pakalpojumi, grūtnieču un dzemdētāju aprūpe, bērnu aprūpe, akūtās un subakūtās rehabilitācijas pakalpojumi personām, kuru atlikšana var radīt invaliditātes risku vai darbspēju zudumu, tai skaitā bērniem, kuriem, rehabilitācijas pakalpojumu atlikšana var pasliktināt funkcionēšanas spējas.

Ambulatoro pakalpojumu pieejamība tiek saglabāta līdzšinējā apjomā – tie tiek sniegti personām, kuras uzrāda derīgu sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu, vai beidzamo 72 h laikā veiktu negatīvu Covid-19 testu.

Ņemot vērā saspringto situāciju ar personāla nodrošinājumu, slimnīca Covid-19 pacientu aprūpē iesaista papildu medicīnas personālu, kas ierastos apstākļos nestrādā ar infekcijas slimību profila pacientiem, kā arī atšķirīgi plāno darba grafiku, lai maksimāli nodrošinātu personāla iesaisti un pieejamību.

Savukārt  terapeitiskajiem pacientiem jārēķinās ar to, ka pārprofilēto terapeitisko gultu dēļ viņus var pārvest ārstēšanai uz kādu citu no tuvējām slimnīcām.Lai varētu nodrošināt ne tikai Covid-10 pacientu, bet visu pārējo stacionāra pacientu ārstēšanu un aprūpi, Vidzemes slimnīca aicina atsaukties un pieteikties pensionētos medicīnas darbiniekus, topošos mediķus – ikviens var būt noderīgs un palīdzēt sabiedrībai, gan bijušajiem kolēģiem, gan pacientiem, pārdzīvot ārkārtas situāciju un jaunā koronavīrusa plosīšanos.

Ar pacientiem, kuriem tiek atlikti plānveida pakalpojumi, ārstniecības iestāde sazināsies individuāli. Vienlaikus šie pacienti nezaudēs savu rindu, un, atjaunojot konkrēto pakalpojumu sniegšanu, tos saņems prioritāri.

Pirmdien, 18.10., Vidzemes slimnīcā ārstējās 62 Covid-19 pacienti, 4 ir smaga slimības gaita. Aizvadītās nedēļas nogalē stacionēti 29 pacienti, no slimnīcas izrakstīti 14 pacienti.

Scroll to Top
Skip to content