Vidzemes slimnīcā Covid-19 tiek kontrolēts un izārstēts

Epidemioloģiskā situācija Vidzemes slimnīcā ir stabila, nav konstatēti jauni darbinieku saslimšanas gadījumi ar Covid-19 infekciju. Terapijas nodaļā 2 beidzamajās dienās ārstējās 5 pacienti. Pirmdien, 1. jūnijā, divi no tiem tika izrakstīti no stacionāra.

Savukārt 60% Vidzemes slimnīcas darbinieku, kuriem bija konstatēta inficēšanās ar jauno koronavīrusu, ir izveseļojušies un atgriezušies darbā.
Ievērojot higiēnas un pretepidemioloģiskā režīma noteikumus, turpinās darbinieku skrīningtestēšana epidemioloģiski nozīmīgākajās nodaļās – Intensīvās terapijas nodaļā, Terapijas nodaļā 2 un NMP un pacientu uzņemšanas nodaļā. Pirmajiem 154 darbiniekiem veikti antivielu testi. Nevienā no tiem netika konstatēts, ka kāds no personāla, neskaitot tos, par kuru inficēšanos bija zināms, būtu slēpis vai “izstaigājis” asimptomātisku Covid-19.

Ņemot vērā jaunā koronavīrusa viltīgo dabu un grūti prognozējamo uzvedību tuvāko mēnešu laikā, mediķi aicina atbalstīt ideju, ko daudzi paši jau izdarījuši – instalēt savā tālrunī brīvprātīgo kontaktu fiksēšanas lietotni “Apturi Covid”, kas brīdina par saskarsmi ar Covid-19 inficētu personu.

Ar šodienu, 3. jūniju, Vidzemes slimnīcā atkal pieejami uz karantīnas laiku atceltie valsts apmaksātie plānveida ambulatorie un stacionārie veselības aprūpes pakalpojumi. Pirms tam darbu jau tika atsākuši Vidzemes Rehabilitācijas centra speciālisti. Pakalpojumi tiek sniegti, ievērojot visus drošības pasākumus un ieteikumus inficēšanās riska mazināšanai. Pakalpojumus var saņemt tikai pēc iepriekšēja pieraksta, pacientiem jālieto sejas aizsargmaskas, jāievēro distancēšanās un precīzs laiks speciālistu un izmeklējuma apmeklējumam, speciālistu un procedūru kabinetos pieejami roku dezinfekcijas šķīdumi. Aktuālā informācija par rindu garumu pie speciālistiem un uz izmeklējumiem atrodama šeit http://www.vmnvd.gov.lv/lv/rindapiearsta.lv

Personāls ir nodrošināts ar individuālajiem aizsardzības līdzekļiem, sejas maskām, respiratoriem, speciālajiem halātiem, roku un virsmu dezinfekcijas līdzekļiem. Covid-19 karantīnas laikā slimnīcā un poliklīnikā dienā vidēji tiek izlietotas 400-500 sejas aizsargmaskas. Tās tiek dalītas pacientiem, kā arī pašam personālam maskas regulāri jāmaina. Regulāri sekojot aizsarglīdzekļu krājumu atjaunināšanai, kā arī saņemot dāvinājumus, slimnīca ar tiem nodrošināta aptuveni divus mēnešus uz priekšu.
Beidzamajās nedēļās, līdzīgi kā visā Latvijā, Covid-19 inficēto pacientu skaits Vidzemes slimnīcā turpina samazināties. Toties aizvadītās brīvdienas sevi pieteica ar vasarai raksturīgākām cilvēku nodarbēm. Un attiecīgi traumām – zāģētas brūces, apdegumi, kritieni un lūzumi. Uzmaniet un sargiet sevi ne tikai no koronavīrusa!

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Scroll to Top
Skip to content