Vidzemes slimnīca atzīmēja Starptautisko māsu dienu izzinošā erudīcijas pasākumā

Vidzemes slimnīca 12. maijā svinīgā erudīcijas spēlē “Zini! Mini! Uzzini!”, atzīmēja Starptautisko māsu dienu, tādā veidā godinot slimnīcas 349 māsas, māsu palīgus, radiogrāferus, radiologu asistentus, vecmātes un biomedicīnas laborantus. Zinošākā un izveicīgākā bija ambulatorās un medicīnas tehnoloģiju daļu apvienotā komanda “Lakstīgalas”.

Māsu dienu atklāja gan Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, vēlot visiem izzinošu pasākumu, gan arī Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks, kas sveica klātesošos ar svētkiem.  Par uzvaru cīnījās 14 komandas ar vairāk nekā 70 dalībniekiem. Pasākuma norises laikā dalībnieki aktīvi un aizrautīgi pildīja visus uzdotos jautājumus, kas bija gan asprātīgi, gan sniedza iespēju iegūt jaunas un vēl nebijušas zināšanas. Kopumā dalībniekiem bija jāpārzina 12 dažādas tēmas par kultūru, sportu, valodām, dabu, cilvēkiem un, protams, tas viss bija arī kaut kādā veidā saistīts ar medicīnu. Meklēt atbildes uz jautājumiem komandām palīdzēja arī slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs un Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks. Spēlei noslēdzoties, otro vietu ieguva dzemdību un ginekoloģijas nodaļas pārstāves ar komandas nosaukumu “Magone”, bet trešajā vietā ierindojās ķirurģijas nodaļas komanda “Zied ievas Valmierā”.

Vidzemes slimnīcas Ambulatorās daļas virsmāsa Sanita Tarakānova: ”Rīkotais pasākums tiešām bija intrigu un zināšanu bagāts. Uzdotie jautājumi lika nopietni iespringt un nedaudz arī izjust stresu, kas laikam jau piederas pie katrām sacensībām. Galvenais jau ir piedalīties, izjust spēles garšu un komandas vienoto garu. Prieks par savas komandas uzvaru un visu kolēģu azartu, kas noteikti nedēļas izskaņu padarīja radošāku.”

Slimnīca katru gadu atzīmē vairākus nozīmīgus medicīnas pasākumus, lai godinātu gan savus darbiniekus, gan nozari kopumā. Rīkoto pasākumu mērķis ir dažādot ikdienas norisi un iepriecināt darbiniekus. Personāla iemīļotākie un gaidītākie pasākumi ir trīs – Starptautiskā māsu diena, Medicīnas darbinieku diena un gada noslēguma balle. Tāpēc šīs nedēļas pasākums bija jo īpaši gaidīts.

Garākais darba stāžs, 51 gads, ir māsu palīgam, kas ir lielisks piemērs, ka izvēlētā profesija tiešām var būt sirdslieta. Lepojoties ar darba devēja lomu, novērtējam, ka pie mums strādā arī māsas, kas ceļu mēro no Kuldīgas. Slimnīca mērķtiecīgi arī piesaista nozarei jaunos speciālistus, kas medicīnas iestādē apgūst modernas prakses iemaņas, kā arī labprāt paliek strādāt ilglaicīgi.

Scroll to Top
Skip to content