Vidzemes slimnīcā ar 26. septembri noteikta karantīna

Lai nodrošinātu Covid-19  un citu augšējo elpceļu infekciju izplatības ierobežošanu un ņemot vērā infekciozo pacientu pieaugumu, Vidzemes slimnīcā ar 26.septembri tiek noteikta karantīna un ierobežota pacientu apmeklēšana palātās.

Pacientus drīkst apmeklēt tuvinieki tikai ar ārstējošā ārsta atļauju, ja pacienta veselības stāvoklis ir novērtējams kā ļoti smags. Pacienta apmeklējums atļauts vienā reizē vienai personai, uzturoties pie pacienta ne ilgāk par 15 minūtēm, lietojot FFP2, FFP3 respiratoru vai ķirurģisko sejas masku.

Tuvinieki tiek aicināti ar pacientiem sazināties attālināti, izmantojot mobilos tālruņus. “Pirmās nepieciešamības paciņas” (brilles, personīgās higiēnas piederumi, ārsta izrakstīti medikamenti, mobilais tālrunis un lādētājs, ēdiens un dzēriens neatvērtos iepakojumos) nodošanai pacientam atstājamas poliklīnikas garderobē,  darba dienās plkst.7.30-18.00, pārējā laikā – NMP un pacientu uzņemšanas nodaļā, norādot pacienta vārdu, uzvārdu un nodaļu, kurā pacients ārstējas.