Vidzemes slimnīcā ar 16.01. noteikta karantīna

Ņemot vērā strauji pieaugošo saslimstību ar gripu un akūtām augšējo elpceļu infekcijām, Vidzemes slimnīcā ar trešdienu, 16. janvāri, tiek noteikta karantīna.

Tās laikā, lai ierobežotu vīrusu infekciju izplatību, tiek ierobežoti arī pacientu apmeklējumi.

Izņēmuma gadījumos pacientu atļauts apmeklēt ar ārstējošā ārsta atļauju, ievērojot šādus nosacījumus:

  • apmeklētāji nedrīkst ienākt nodaļā virsdrēbēs;
  • obligāti jālieto apavu pārsegi jeb bahilas (nopērkamas bahilu automātos 1. stāvā poliklīnikas reģistratūrā un pie ieejas kafejnīcā);
  • obligāti jā lieto sejas maska (tiks  izsniegta nodaļā);
  • pirms un pēc apmeklējuma jādezinficē rokas (dezinfekcijas līdzekļi atrodas 1. stāvā poliklīnikas reģistratūrā un nodaļās);
  • nodaļās neielaiž apmeklētājus, kuriem ir jebkādi akūtas vīrusa infekcijas simptomi: klepus, šķaudīšana, iesnas, paaugstināta ķermeņa temperatūra.

“Pacientiem, kuri ārstējas stacionārā”, skaidro dr. Inga Zariņa, Vidzemes slimnīcas  Kvalitātes vadības nodaļas vadītāja, “jau tāpat ir pazemināta imunitāte. Bet apmeklētāja, pašam to nezinot un negribot, atnestais gripas vīruss var tikai pasliktināt stacionētā pacienta veselības stāvokli. Iepriekšējo gadu pieredze liecina, ka gripas komplikāciju dēļ daudziem pacientiem ārstēšanās stacionārā tika paildzināta. Saudzēsim savus tuviniekus!”

Tāpat cilvēki tiek mudināti būt atbildīgiem un, sajūtot  akūtas elpceļu saslimšanas simptomus – paaugstinātu temperatūru, sāpes muskuļos, “kaulu laušanu”, sāpes acu ābolos, galvas sāpes un kakla sāpes, sausu klepu, uzreiz nesaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību vai nedoties uz slimnīcas pacientu uzņemšanas nodaļu, bet sazināties ar savu ģimenes ārstu un vienoties par turpmāko ārstēšanās gaitu.

Scroll to Top
Skip to content