Veselības aprūpes pakalpojumi Valkas novada iedzīvotājiem

Neskatoties uz ierobežoto ambulatoro finansējumu un speciālistu nepietiekamību, Vidzemes slimnīca jau vairākus gadus nodrošina Valkas filiālē  speciālistu konsultācijas un izmeklējumus.

Ambulatoro palīdzību Valkā sniedz gan uz vietas strādājošie ārsti speciālisti, gan arī izbraukuma speciālisti no Valmieras un Rīgas. Šobrīd poliklīnikā Valkā nodrošināta pieejamība vairāku specialitāšu ārstiem – traumatologs ortopēds, dermatovenerologs, onkologs, oftalmologs, ginekologs, neirologs, narkologs un asinsvadu ķirurgs, kā arī vairākiem ambulatoriem izmeklējumiem –  ginekoloģiskās ultrasonogrāfijas, rentgenogrāfijas, elektrokardiogrāfijas un endoskopijas.

Diemžēl pacientu skaits, kuri griežas pie speciālistiem Valkas filiālē, ar katru gadu samazinās, un slimnīca ir spiesta veikt pasākumus, lai racionāli izmantotu ārstu un māsu noslogojumu un pakalpojumiem nepieciešamo infrastruktūru – medicīniskās tehnoloģijas un telpas.

Atsevišķu speciālistu – urologa un otorinolaringologa (LOR) – pieņemšanas  sastāv no konsultācijas, tūlītēja izmeklējuma un manipulācijām, kuru kvalitatīvai veikšanai nepieciešams atbilstīgi aprīkots kabinets – ar endoskopisko izmeklējumu galdu, ar specifiskiem instrumentiem un to tūlītējas sterilizācijas iespējām un apmācītas māsas līdzdalību. Šobrīd Valkas filiālē ir iespējamas tikai šo speciālistu konsultācijas, bet ar esošo kabinetu aprīkojumu diemžēl nav veicami ne diagnostiskie izmeklējumi diagnozes precizēšanai un terapijas nozīmēšanai, ne medicīniskās manipulācijas.

Pierakstu analīze rāda, ka rindas uz speciālistu konsultācijām Valkā ir īsākas nekā Valmierā, atsevišķu speciālisti pieejami apmēram pēc 10 dienām. Saglabājas arī tendence – pēc pacientu deklarētajām dzīvesvietām aptuveni 70 % pacientu ir Valkas novada iedzīvotāji un 30 % – apkārtējo novadu ļaudis.

Lai uzlabotu medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumus, kas ir iedzīvotājiem visai pieprasīti, ar 1. oktobri Valkas poliklīnikā sāk strādāt jauna fizioterapeite, kas nodrošinās pacientiem gan masāžas, gan vingrošanas, gan arī fizikālās medicīnas procedūras.

Ievērojot iedzīvotāju vajadzības, Vidzemes slimnīca poliklīnikā Valkā organizē arī obligātās veselības pārbaudes, transportlīdzekļu vadītāju veselības pārbaudes un medicīniskās komisijas šaujamieroču glabātājiem (nēsātājiem).

Lai nodrošinātu pieejamību pie speciālistiem, kuru darba vieta atrodas Valmierā, aizvien vairāk tiek strādāts pie telemedicīnas risinājumiem. Jau šobrīd Valkas iedzīvotāji var izmantot iespēju saņemt endokrinologa un nefrologa telekonsultāciju, kuru piesaka, zvanot uz Vidzemes slimnīcas poliklīnikas reģistratūru, tālr. 64202601, 64202603.

Katru dienu Valkā plkst. 8.00-20.00 pieejami Steidzamās medicīniskās palīdzības punkta (SMPP)  pakalpojumi, tālr. 27036534. Savukārt plkst. 20.00-8.00, kad SMPP pakalpojumi nav pieejami, vienkāršu saslimšanu gadījumos (saaukstēšanās, drudzis, galvassāpes, kakla un ausu sāpes, vemšana, caureja, neliela trauma u. c., kad nav nepieciešama neatliekamā medicīniskā palīdzība), iedzīvotāji medicīnisku padomu var saņemt, zvanot uz ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.

Medicīnisko palīdzību akūtos gadījumos (trauma, hroniskas slimības paasinājums u.c.) vakara un nakts stundās nodrošina Vidzemes slimnīca Valmierā un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (“ātrā palīdzība”).

 

Scroll to Top
Skip to content