Uzsākta laboratorijas un asins sagatavošanas nodaļas pārbūve

Turpinot darbu pie Vidzemes slimnīcas nodaļu pārvietošanas un infrastruktūras uzlabošanas, uzsākta laboratorijas un asins sagatavošanas nodaļas pārbūve.

Laboratorija un asins sagatavošanas nodaļa ir piektais objekts, kura pārbūve notiks Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta ietvaros.  Pēc pārbūves tās atradīsies C korpusa 2.stāvā, kur līdz šim bija Terapijas nodaļa 2.

“Būvprojektā telpu pielāgošanai laboratorijas un asins sagatavošanas nodaļas vajadzībām”, stāsta projektu vadītāja Elita Staune, “bija jāņem vērā virkne specifisku prasību, ko paredz likumdošana šādām nodaļām. Gatavojot darba uzdevumu projektētājiem, tāpat kā citu pārbūvējamo nodaļu gadījumos, vispirms uzklausījām un ņēmām vērā nodaļas darbinieku vajadzības un viedokļus par to, kā efektīvāk organizēt darbu un kā virzīt personāla un pacientu plūsmas jaunajās telpās.”

Laboratorijas un asins sagatavošanas nodaļas pārbūves ietvaros Vidzemes slimnīcā tiks ieviests jauninājums – pneimopasts. “To izmantos”, precizē E. Staune, ”analīžu paraugu un dokumentu sūtīšanai starp laboratoriju, uzņemšanas nodaļu un pirmajā stāvā esošo asins paraugu noņemšanas kabinetu. Paredzēta arī iespēja perspektīvā pieslēgt sistēmai pārējās slimnīcas nodaļas”.

Plānots, ka laboratorijas un asins sagatavošanas nodaļas jauno iekārtojumu pacienti un personāls varēs novērtēt šī gada nogalē.

Telpu pārbūvi veiks būvfirma “SANART”. Būvprojekta autors  ir SIA “virtu”.

Pārbūves darbi un  iekārtu iegāde tiek veikta Projekta Nr. 9.3.2.0/17/I/006  “Kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošana Vidzemes slimnīcā, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru” ietvaros, kuru līdzfinansē  Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) 85% apmērā, bet 9% ir valsts budžeta finansējums.

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Scroll to Top
Skip to content