Ukrainas viesi iepazīstas ar Vidzemes slimnīcu

Valmieras novada pašvaldības uzņēmumu apmeklējuma laikā  viesi no Ukrainas – Trostjaņecas pilsētas mērs Jurijs Bova un Ukrainas  Mazo pilsētu asociācijas izpilddirektore Oksana Kiriļuka – viesojās arī Vidzemes slimnīcā.  Abi izteica pateicību darbiniekiem un uzņēmumam par Ukrainai sniegto palīdzību ar medicīnas materiāliem. Kā pastāstīja J. Bova, viņa pilsētas slimnīca 2018.-2021. gadā piedzīvojusi rekonstrukciju un kļuvusi par modernāko ārstniecības iestādi Sumu reģionā. Pēc Krievijas iebrukuma tā 30 dienas atradusies okupantu kontrolē. Tās laikā ievērojama daļa pilsētas infrastruktūras tikusi iznīcināta, tai skaitā – nule atjaunotā slimnīca… Šobrīd J. Bova un viņa kolēģi, plānojot jauno slimnīcu, apzina Eiropas un arī Latvijas slimnīcas, lai pasmeltos labāko pieredzi jaunbūvei.

Uģis Muskovs, Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs: “Trostjaņecas pilsētas mēra Jurija Bova stāsts par to, kā dažās dienās tiek sagrauta pārbūvētā, modernā pilsētas slimnīca ir vienkārši satriecošs, diemžēl ticams. Tikšanās laikā vienojāmies, ka apzināsim savas medicīnas iekārtas un instrumentus, kurus plānojam nomainīt ar modernākiem. Esošie ir darba kārtībā, kāds pašiem varbūt nav nepieciešams, jo vairs nesniedzam kādu pakalpojumu. Taču tie var noderēt ukraiņu kolēģiem, kuriem būs ārkārtīgi daudz vajadzību, lai atjaunotu valsti, tai skaitā, atsākot veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu jaunajā slimnīcā. Trostjaņecas pilsētas galva aktīvi ieinteresēts iepazinās ar mūsu slimnīcas nesen pārbūvētajām nodaļām, fotogrāfēja, viņaprāt, saistošus funkcionālos un dizaina risinājumus stacionāra nodaļās un koplietošanas telpās un  salīdzināja ar citviet Eiropā redzētajiem. Daudzus no tiem viesis atzina par atkārtošanas un ieviešanas vērtiem savās mājās”.

Attēlā no kreisās: Inga Zariņa, Vidzemes slimnīcas Kvalitātes vadības daļas vadītāja, Uģis Muskovs, Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs,  viesi J. Bova un O. Kiriļuka

Scroll to Top
Skip to content