Traumas bojā svētkus

Vidzemes slimnīcas neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļai ar traumpunktu mediķiem aizvadītajos līgo svētkos un Jāņos darba bijis pilnas rokas. Taču patiesā statistika vēl atklāsies, kad pirmajās dienās pēc svētkiem tiks pārskaitīti visi “kritušie”, bet traumas guvušie būs atskārtuši, ka tomēr vajadzīga ārstu palīdzība…

Visvairāk traumu gūtas Līgo dienā un vakarā. Kā pastāstīja nodaļas ārste Anita Ābele,  par laimi nav bijušas smagas traumas, nav bijuši plaši ķermeņa apdegumi, tomēr traumu bijis daudz – traumpunktā palīdzība sniegta 47 maziem un lieliem svinētājiem (“parastās” brīvdienās – 22-30 cietušajiem). Šoreiz mediķi no traumpunktā pieredzētā atzīst, ka pašas bīstamākās izrādījušās … mazo bērnu ballītes. Apmēram tā – pulcējas ģimenes, pieaugušie norobežojas savā pulciņā, mazie bērni nepieskatīti uzvedas, kā ienāk prātā: bariņā lēkā pa batutu, krīt, salauž roku vai kāju, lēkājot uzkrīt sunim, kurš pārbīlī sakož kritēju, cits izkrīt no šūpolēm, citviet krīt skrejriteņa vadītājs vai saskrienas divi to vadītāji. Rezultātā svētki sabojāti visiem iesaistītajiem un viņu tuviniekiem.

Roku un kāju lūzumus guvuši arī vairāki pieaugušie. Ievērojami vairāk nekā parasti aizvadīto svētku dienās pieaugušie un bērni ieradušies uzņemšanas nodaļā, lai izvilktu piesūkušos ērci.

Jūlijs un augusts turpinās ar ieplānotām un neizbēgamām ballītēm, saietiem, svētkiem un jubilejām. Lai tās nepārvērstu vasaru par neplānotas ārstēšanās un traumu dziedēšanas laiku, mediķi turpina atgādināt par vēlamo uzvedību tajās – ēst un dzert ar mēru, pieskatīt bērnus un tuviniekus, rīkoties apdomīgi upju un ezeru krastos, uz ielas un atpūtas vietās, sargāt sevi un savu vienīgo veselību un dzīvību.

Scroll to Top
Skip to content