Topošo ārstu apmācība Vidzemes slimnīcā

Lai piesaistītu jaunus speciālistus un topošajiem ārstiem parādītu darba vidi reģionālā slimnīcā,  šonedēļ Vidzemes slimnīcā 8 Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) 5. kursa studenti apgūst teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas intensīvajā terapijā.

Dienas pirmo pusi studenti pavada ar ārstiem reanimācijas un anestezioloģijas nodaļā un operāciju blokā, skatās ārstu darbu un iemēģina roku specialitātē. Dienas otrā puse veltīta teorijas jautājumiem  kopā ar Reanimācijas un anesteTopošo ārstu apmācībazioloģijas nodaļas virsārsti dr. Egitu Vītolu-Rabāci.

Inga Ozoliņa, Vidzemes slimnīcas ārstnieciskā direktore, sveicot studentus, novēlēja viņiem labas sekmes, veiksmīgu  praktisko iemaņu un prasmju apguvi, izmantot iespēju ne tikai skatīties pieredzējušo kolēģu darbu, bet arī pašiem iesaistīties un mācīties darot. “Arī mums, Vidzemes slimnīcai un ārstiem, kas ar studentiem strādā”, uzsvēra I.Ozoliņa, “šis apmācību cikls ir izaicinājums. Jau esam pieraduši, ka pie mums vasaras praksēs labprāt ierodas Rīgas Stradiņa universitātes 3. un 5. kursa studenti, bet šāda veida apmācība Valmierā notiek pirmo reizi. Tas apliecina augstskolas uzticēšanos Vidzemes slimnīcas speciālistiem un darba videi.”

Kā pastāstīja I. Ozoliņa, slimnīca parūpējusies ne tikai par studentu nodarbinātību un pieredzējušu kolēģu atbalstu mācību laikā, bet arī par topošo ārstu sadzīves ērtībām un radusi iespēju viņus izmitināt  ērtajos “Bestes apartamentos”, kas atrodas pavisam netālu no slimnīcas.

Septembra beigās uz mācību ciklu ķirurģijā ieradīsies RSU 6. kursa studenti.

Attēlā: (no kreisās) dr. E.Vītola-Rabāce un dr. I.Ozoliņa ar studentiem

 

Scroll to Top
Skip to content