Topošie ārsti mācās Vidzemes slimnīcā

Šodien klīniskajā praksē balstītu apmācību ciklu Vidzemes slimnīcā uzsāk četras Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) 6. kursa studentes.

Vaicātas, kāpēc studentes izvēlējušās Vidzemes slimnīcu par apmācību vietu, visas kā viena atbild – labo atsauksmju dēļ. Smilteniete Santa Pērkone vēl piebilst, ka uz slimnīcu nākusi jau vidusskolas gados “ēnu dienās”, pēc tam kā RSU 3. kursa studente te bijusi māsas praksē, pēc 5. kursa – ārsta praksē.

Kā pastāstīja ārstnieciskā direktore Inga Ozoliņa, šāda veida apmācība Vidzemes slimnīcā notiek jau trešo gadu un apliecina augstskolas uzticēšanos slimnīcas speciālistiem un darba videi. Medicīnas studentiem te ir plašas iespējas nostiprināt praktiskās iemaņas un sadarbībā ar Vidzemes slimnīcas mediķiem bagātināt arī teorētiskās zināšanas.

Slimnīcas un augstskolas sadarbības līguma ietvaros plānots, ka līdz Ziemassvētkiem pavisam 25 studenti izies šāda veida apmācību tādos profilos kā  iekšķīgās slimības, ginekoloģija un dzemdniecība, anestezioloģija un reanimatoloģija, ķirurģija un traumatoloģija.

“Ceram arī”, saka I. Ozoliņa, “ka topošie ārsti pēc studiju beigšanas izvēlēsies mūsu slimnīcu kā savu nākamo darba vietu”.

 

Attēlā (no kreisās): dr. Inga Ozoliņa, studentes Sintija Kukaine, Dārta Paula Šveisberga, Ksenija Korotkova un Santa Pērkone

Scroll to Top
Skip to content