Sveicam vecmātes. Un runājam par darbu

Ideja par došanos mājās jau nākamajā dienā pēc dzemdībām (protams, ja mammai un bēbim viss kārtībā) nav nekāds jaunums. Citviet Eiropā tā notiekot jau gadus 30, kolēģi Liepājas reģionālajā slimnīcā to praktizējot aptuveni desmit gadus. Arī Vidzemes slimnīcā par šādu “ātro” izrakstīšanu ir domāts. Taču, lai viss noritētu gludi, nepieciešams veikt virkni priekšdarbu. Vispirms – cik gatavs jaunievedumam ir personāls? Ko par to domā topošās māmiņas? Un kāds ir jauno māmiņu atzinums no savas pieredzes?

Vēloties uzklausīt visu iesaistīto pušu viedokli, Vidzemes slimnīcas dzemdību un ginekoloģijas nodaļas vecmātes un ārsti aicināja uz tikšanos topošās un jaunās māmiņas. Lai diskusija rezultatīvāka, tika pieaicināta bijusī valmieriete, tagad Liepājas slimnīcas vecmāte Iveta Beihmane, kas dalījās liepājnieku pieredzē. Viņa prezentēja savu pētījumu “Mātes drošības izjūtas ietekmējošie faktori un ietekme uz jaundzimušā aprūpi dažādos pēcdzemdību izraksta laikos”, analizējot idejas plusus un mīnusus, raugoties no vienas un otras puses, analizējot gadījumus no dzemdību nodaļas ikdienas.

Tikšanās dalībnieču domas par dzirdēto, protams, dalījās, kā par katru jaunu lietu. Taču ideja sabiedrībā kā pirmais akmentiņš ūdenī ir iemesta, virsma saviļņota, tātad turpinājums sekos.

Pasākums notika, atzīmējot Starptautisko vecmāšu dienu, tāpēc vecmātēm apsveikuma vārdi un narcises.

Attēlā (no kreisās) Natālija Šaramigina, Vidzemes slimnīcas vecākā vecmāte un Iveta Beihmane, Liepājas reģionālās slimnīcas vecmāte

Scroll to Top
Skip to content