Sveicam pirmā gada bērniņu

Tradicionāli pirmā gada bērniņš Vidzemes slimnīcā tiek īpaši godināts. Šogad sveicienus no slimnīcas pārstāvjiem pieņēma mazais Ernests un viņa vecāki Karīna un Jānis.

“Šis gads Ernesta vecākiem sācies ar dubultu prieku”, uzsver Uģis Muskovs, Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs, “pasaulē nācis viņu otrais bērniņš, kurš ir arī pirmais 2020. gadā Vidzemes slimnīcā dzimušais mazulis.” Sveicot vecākus, priekšsēdētājs vēlēja izturību vecākiem, veselību mazajam un kopīgi augt stipriem. Savukārt Vidzemes slimnīcas ārstnieciskā direktore Inga Ozoliņa, pasniedzot slimnīcas dāvanu, pateicās vecākiem, ka bērniņa piedzimšanas vietu izvēlējušies tieši Vidzemes slimnīcu.

Kā pastāstīja mazuļa māmiņa Karīna, arī pirmais bērniņš pirms nepilniem diviem gadiem  dzimis Vidzemes slimnīcā un pieredze bijusi laba. Tāpēc arī otrā bērniņa piedzimšanu uzticējuši Vidzemes slimnīcas personālam.

”Par to, ka bērniņš piedzims pirmajā gada dienā, nojauta bija,” stāsta Ernesta tētis Jānis. “Noskatījāmies Cēsīs salūtu, aizgājām mājās un sapratām, ka jābrauc uz slimnīcu. Aizvedām savu mazo meitiņu uz Smilteni pie manas mammas un braucām uz Valmieru.”

Ernests ir vienīgais bērniņš, kurš piedzima Vidzemes slimnīcā gada pirmajā dienā. Dzemdību nodaļa otro mazuli sagaidīja tikai 2. janvāra vakarpusē plkst. 19.15.

Kopumā 2019. gadā Vidzemes slimnīcā piedzimuši 1131 bērniņi – 547 meitenītes un 584 puisīši, no kuriem 16 bija dvīņu pāri.

Attēlā: Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas vecākā vecmāte Natālija Šaramigina, ārstnieciskā direktore Inga Ozoliņa, jaundzimušā Ernesta vecāki Karīna un Jānis, Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, Dzemdību un ginekoloģijas nodaļas virsārsts Gints Lapiņš.

Scroll to Top
Skip to content