Sveicam asins donorus!

Kopš 2004. gada 14. jūnijs ir Pasaules Asins donoru diena, ko atzīmē vairāk nekā 70 pasaules valstīs, sakot paldies donoriem un to atbalstītājiem, tiek aktualizēta ziedojuma vērtība un cilvēki aicināti kļūt par asins donoriem.

Dienas vēsturiskā izvēle saistīta ar austriešu zinātnieka, asinsgrupu atklājēja un daudzu zinātnisko darbu autora, Nobela prēmijas laureāta Karla Landšteinera dzimšanas dienu.

Viņa atklājums transfuzioloģijā radīja grandiozas iespējas miljoniem cilvēku dzīvības glābšanai, asins un to komponentu pārliešanā, lika zinātniskus pamatus jaunas medicīnas nozares attīstībā.

Taču pamatā visām šim iespējām ir vienīgi donora ziedojums. Medicīna turpina attīstīties, taču donoru asinīm nav alternatīvas.

Pasaules Asins donoru dienā īpašu paldies sakām visiem tiem mūsu donoriem, kuri regulāri, daudzu gadu garumā ziedo asinis, nodrošinot stabilu pamatu ilglaicīgiem un drošiem asins krājumiem. Pateicamies jauniešiem, kas asinis nodevuši pirmo reizi mūžā, vienlaikus izsakot vēlējumu, ka jaunā paaudze turpinās un sapratīs donoru misijas nozīmīgumu. Pats svarīgākais ir vērst sabiedrības uzmanību asins ziedojuma vērtībai un iedrošināt cilvēkus kļūt par asins donoriem.

Saudzēsim savu veselību, apvienosim visus spēkus, lai uzturētu donoru kustību, nodrošinātu  asins kvalitāti, drošumu, ilglaicīgumu! Kā saule jūnijā dāvā dzīvību dabai, palīdz visam uzziedēt un ņemties spēkā, tā visu cilvēci vieno kopīgs  dzīvības avots – asinis. Paldies, ja esi asins donors! Paldies, ja grasies kļūt par to! Paldies katram, kas atbalsta un popularizē asins donoru kustību!

 

Dr. Inguna Krivicka

Vidzemes slimnīcas Asins sagatavošanas nodaļas vadītāja

Scroll to Top
Skip to content