Sveicam 2023. gada pirmos bērniņus

Jaunā gada pirmais bērniņš Vidzemes slimnīcas Dzemdību nodaļā sagaidīts 1. janvāra naktī, plkst. 2.16 – pasaulē nācis Roberts Otto (attēlā ar vecākiem). Kā pastāstīja tētis Juris, puisītis piedzimis 50 cm garš un 2784 g smags. Mamma Marita dēliņa ierašanos sauc par lielu Dieva svētību, kas ienākusi viņu mājās. Ģimene dzīvo Cēsu novada Amatas pagastā, apsaimnieko bioloģisko saimniecību, audzē krūmmellenes.

Vecāki ir pateicīgi nodaļas personālam par atbalstu un aprūpi, bet jauno ārsti Annu Korneti un vecmāti Sabīni Kaimiņu mamma Marita sauc par slimnīcas “zelta fondu” par tik augsti profesionālu, nomierinošu, izskaidrojošu, ieinteresētu attieksmi.

Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, apsveicot jaunos vecākus, pateicās par ģimenes uzticību Vidzemes slimnīcai (te dzimis tētis Juris un arī viņa vecākais dēls), to izvēloties par bērnu dzimšanas vietu, vēlēja vecākiem izturību, veselību un pacietību, dēlu audzinot.

Uzsākot jaunu tradīciju, tika apsveikta arī aizvadītā gada beidzamā – 973. bērniņa ģimene no Cēsu novada Vecpiebalgas pagasta. No trim bērniem ģimenē divi jaunākie, gadu noslēdzošo mazulīti ieskaitot, dzimuši Vidzemes slimnīcā. Vecāki pateicās personālam, kas arī šoreiz bijis rūpīgs, iejūtīgs un izpalīdzīgs, licis viņiem sajusties kā īpašiem viesiem.

Valmierā tradicionāli Jauno gadu sāk ar pirmā valmierieša, tagad – pirmā novadnieka sveikšanu. Šī gada pirmais Valmieras novada bērniņš ir meitenīte Laura Patrīcija, piedzimusi 1.janvārī plkst. 4.39, 3748 g smaga un 55 cm gara. Mamma Jana ir sporta skolotāja bērnudārzā “Burtiņš”, tētis Arnis uz laiku strādā Norvēģijā. Vidzemes slimnīcu par savu bērnu pasaulē nākšanas vietu Jana izvēlējusies jau trešo reizi, jo viss te apmierinot, esot ērti un droši. Dzemdību nodaļas vadība uz šo atzīšanos reaģēja: “Gaidīsim atkal!”

Sveicot Janas ģimeni skaistajā notikumā, Valmieras novada pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Baiks novēlēja ģimenei stipru veselību un aicināja izmantot visas priekšrocības un izaugsmes iespējas, ko sniedz novads: “Lai Laura Patrīcija aug vesela, stipra un gudra sava novada patriote, lai viss labi izdodas!”

Apsveicēji bija sarūpējuši ne tikai stiprinošus ceļavārdus,  bet arī noderīgas veltes. Valmieras novada pašvaldība – īpaši pašūtu sedziņu, mīksto rotaļlietu Valmieriņš, galda kalendāru, Vidzemes slimnīca – frotē pelddvieli ar uzņēmuma logo, sienas kalendāru, kur atzīmēt meitiņas jaunapgūtas prasmes.

2022.gadā Vidzemes slimnīcā pasaulē nākuši 973 bērni: 485 meitenes un 488 zēni, un bijuši 13 dvīņu pāri.

 

Scroll to Top
Skip to content