Stingrāki ierobežojumi speciālistu un pacientu apmeklējumiem Vidzemes slimnīcā

Lai ierobežotu vīrusu infekciju izplatīšanos slimnīcā un sabiedrībā, atgādinām par prasībām speciālistu un pacientu apmeklējumiem Vidzemes slimnīcā.

Pie ieejas poliklīnikā strādā māsu postenis, kur atnācējiem mēra temperatūru. Pēc roku dezinfekcijas apmeklētājam jāuzvelk ķirurģiskā sejas maska (vēlams ņemt līdzi savējo) un jāvalkā visu slimnīcā uzturēšanās laiku. Ambulatorie pakalpojumi tiek atteikti personām ar paaugstinātu temperatūru.

Māsu posteņa darbiniecei arī nododami sūtījumi pacientiem, uz paciņas uzrakstot pacienta vārdu, uzvārdu un nodaļu. Paciņas pacientiem nodaļā tiek nogādātas dienas laikā. Sūtījumos liekamas tikai pirmās nepieciešamības preces viegli dezinficējamā, ūdensdrošā iepakojumā, bet nekādā gadījumā – produkti, kas ātri bojājas. Nevajadzētu paciņā likt dzeramo ūdeni lielā iepakojumā, jo stacionāra nodaļās pacientiem ir pieejams dzeramais ūdens.

Slimnīcā ir spēkā karantīna, bet ar ārstējošā ārsta ziņu drīkst apmeklēt tikai smagi slimus pacientus. Māsu postenī katru dienu tiek aktualizēts to pacientu saraksts, kurus ārstējošais ārsts atļāvis apmeklēt. Apmeklējums atļauts vienai personai vienā reizē. Apmeklētājam, aizpildot veidlapu, jānorāda arī savs vārds un uzvārds, un jāuzrāda personu apliecinošs dokuments.

Vizītē pie speciālista vai uz izmeklējumu vēlams nākt vienam vai ar tikai vienu pavadoni. Uz slimnīcu nevajadzētu ņemt līdzi bērnus, ja vien viņiem nav nepieciešama ārsta konsultācija vai ambulatorais izmeklējums.

Lai ierobežotu infekcijas izplatīšanos slimnīcā, pacientiem, kurus stacionē, veic Covid-19 testu. To veic arī visām akūti hospitalizētām grūtniecēm, dzemdētājām un nedēļniecēm. Pavadošās personas drīkst stāties nodaļā, tikai uzrādot izdrukātu Covid-19 testa negatīvu atbildi, kas nav vecāka par 48h.  Ja personas var uzrādīt negatīvu Covid-19 testa atbildi, kas nav vecāka par 48h, atkārtoti tests nav jāveic. Stājoties nodaļā uz plānveida ķeizargrieziena operāciju vai dzemdību ierosināšanu, grūtniece uzrāda izdrukātu Covid-19 testa atbildi, kas nav vecāka par 48h.