SPĒKA kaste – lai Tev spēks veseļoties!

Šodien, Lāčplēša dienas noskaņās, Vidzemes slimnīcas Bērnu slimību nodaļa saņēma neparastu dāvanu – SPĒKA kastes, kuru saturu piepildījuši Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigādes (VRB) darbinieki.

Kā pastāstīja Sandra Vējiņa, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore, VRB šoruden īstenojuši akciju “Lai tev spēks veseļoties”. Tās laikā ugunsdzēsēji glābēji, inspektori, dispečeri, daļu un posteņu komandieri, kā arī citi nodarbinātie ikvienā no reģiona struktūrvienībām piepildījuši SPĒKA kastes ar dažādām rotaļlietām, zīmuļiem un dažām citām noderīgām lietām.

Mazajiem pacientiem kā uzmundrinājums par godam izturētu injekciju, procedūru, medicīnisko manipulāciju, būs iespēja ielūkoties SPĒKA kastē un izvēlēties sev kādu paliekošu dāvaniņu, kas veseļošanos slimnīcā padarīs kaut nedaudz priecīgāku.

VRB komandieris Jānis Skrastiņš uzsver, ka ideja akcijai radās, pārrunājot amatpersonu pieredzi, kas gūta kopā ar bērniem veseļojoties ārstniecības iestādēs:

“Arī mana pieredze šajā jomā ir liela, jo savulaik, bērnu veselības problēmu dēļ biju biežs Vidzemes slimnīcas bērnu nodaļas apmeklētājs. Joprojām atceros, cik grūti bija bērnos atrast to motivāciju veikt dažādas vajadzīgas, bet tik nepatīkamas manipulācijas un procedūras. Tādēļ kopā ar kolēģiem ceram, ka tie bērni, kuri veseļosies, sajutīs mūsu sūtītās labās domas, kā arī  SPĒKA kastu saturs dos papildu spēku cīņai ar saslimšanām.”

Saņemot SPĒKA kastes, bērnu slimību nodaļas virsārste Irina Krastiņa teica lielu paldies visiem akcijas dalībniekiem par kārtējo labas sirds darbu mazo pacientu labā. Viņa uzsvēra, ka VUGD Vidzemes reģiona brigādes darbinieki ir ilggadēji un atsaucīgi mazo pacientu draugi, kas bieži ierodas ar noderīgām dāvaniņām, izkrāsojamām grāmatām, krāsu zīmuļiem, rotaļlietām – lietām, kas uzturēšanos slimnīcā bērnam padara patīkamāku. “Pacientu un nodaļas personāla vārdā”, neslēpa I. Krastiņa, “no sirds esam pateicīgi par šo SPĒKA kasti. Sajūta, ka tuvojas Ziemassvētki ar dažādiem sirds siltuma pilniem pasākumiem. Varbūt šī pirmā SPĒKA kaste var kļūt par pamudinājumu arī citiem, kuri vēlas atbalstīt mazos pacientus atveseļošanās laikā…?”

Attēlā (no kreisās) : dr. Irina Krastiņa un VRB komandieris Jānis Skrastiņš : SPĒKA kaste nonākusi mazo pacientu rīcībā

VUGB publicitātes foto

Scroll to Top
Skip to content