Šodien – Pasaules Ergoterapijas diena

Pēc Pasaules Ergoterapeitu federācijas iniciatīvas kopš 2010. gada katru gadu 27. oktobrī visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules Ergoterapijas diena, kurai veltītas aktivitātes jau desmito gadu tiek organizētas arī Latvijā.

Ergoterapeits ir veselības aprūpes profesionālis, kurš maksimāli izmanto indivīda spējas, tehniskos palīglīdzekļus, adaptīvas aktivitāšu veikšanas stratēģijas, mērķtiecīgas aktivitātes un funkcionālo spēju atjaunošanas tehnikas, lai veicinātu iesaistīšanos un neatkarību ikdienas aktivitātēs, kā arī dalību sabiedrībā.

Ergoterapija ir samērā jauna profesija, kas Latvijā ir paradījusies tikai pirms 24 gadiem. Pirmie ergoterapeiti Latvijā uzsāka savu darbu medicīniskās rehabilitācijas jomā, taču šobrīd ergoterapeitu prakses jomas aptver plašu diapazonu, tajā skaitā neiroloģiju, kardioloģiju, ortopēdiju, reimatoloģiju, pediatriju, garīgās veselības, tehnisko palīglīdzekļu, vides pieejamības un nodarbinātības jomas. Šobrīd daudzas darba vietas Latvijā nav iedomājamas bez ergoterapeita kā multiprofesionālas komandas locekļa, tostarp slimnīcas (t.sk. psihoneiroloģijās slimnīcas), rehabilitācijas centri, ambulatorās veselības centri (poliklīnikas), veselības aprūpe mājās (rehabilitācijas pakalpojumi), pašvaldību sociāli dienesti, dienas centri, sociālās aprūpes iestādes, tehnisko palīglīdzekļu centri, speciālās izglītības iestādes.

Pasaules Ergoterapijas dienu ergoterapeiti vēlas atzīmēt, rūpējoties par līdzcilvēku un visas sabiedrības kopējo veselību un labklājību, bet, ņemot vērā situāciju valstī, sabiedrības veselības interesēs aktivitātes tiks realizētas attālināti. Šogad uzmanības centrā būs bērni un viņu ģimenes pasākumā “Mūsu bērni – mūsu dārzs”. Šī pasākuma ietvaros visas dienas garumā online formātā varēs klausīties sarunas ar speciālistiem par dažādām ar bērnu veselību un labklājību saistītām tēmām. Ikviens, kuram ikdienā nākas saskarties ar bērniem, programmā varēs atrast kādu tēmu, kas būtu izglītojoša, nozīmīga un veicinātu bērna un ģimenes veselību un labklājību.

Vairāk lasīt un skatīt tiešraidi:

https://medicine.lv/raksti/pasaules-ergoterapijas-diena-27-oktobri-attalinati-realizes-sabiedribas-veselibai-veltitas-akti-84bd0ab5b6

Scroll to Top
Skip to content