Vidzemes slimnīcā noteikta gripas karantīna

Ņemot vērā strauji pieaugošo saslimstību ar gripu un akūtām augšējo elpceļu infekcijām, Vidzemes slimnīcā ar pirmdienu, 16. 12., noteikta karantīna. Lai ierobežotu vīrusu izplatību, tiek ierobežoti arī pacientu apmeklējumi.

Izņēmuma gadījumos ar ārstējošā ārsta atļauju viens apmeklētājs (bez acīmredzamiem akūtas elpceļu saslimšanas simptomiem – iesnas, klepus, šķaudīšana) drīkst apciemot smagi slimu pacientu. Apmeklētājam virsdrēbes jāatstāj garderobē,  jāuzliek medicīniskā sejas maska un virs apaviem jāuzvelk bahilas.

“Pacientiem, kuri ārstējas stacionārā”, skaidro dr. Inga Zariņa, Vidzemes slimnīcas  Kvalitātes vadības daļas vadītāja, “ir pazemināta imunitāte. Viņi ir daudz uzņēmīgāki pret apkārt esošām infekcijām. Papildu gripas vīruss tādiem var izrādīties liktenīgs. Turklāt gripas komplikāciju dēļ daudziem pacientiem ārstēšanās stacionārā ieilgst. Saudzēsim savus tuviniekus!”

Tāpat mediķi aicina cilvēkus būt atbildīgiem un, sajūtot  gripas simptomus – paaugstinātu temperatūru, “kaulu laušanu”, sāpes acu ābolos, galvas sāpes un kakla sāpes, sausu klepu, uzreiz nesaukt “ātros” un arī nedoties uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu, bet palikt mājās un sazināties ar ģimenes ārstu.

Savukārt Nacionālais veselības dienests atgādina, ka gripas epidēmijas laikā no valsts budžeta līdzekļiem tiek apmaksātas ģimenes ārstu mājas vizītes pie gripas slimniekiem (ja reģistrētais pacients dzīvo ārsta pamatdarbības teritorijā).  Šiem pacientiem par ģimenes ārsta vizīti jāmaksā tikai valstī noteiktā pacienta iemaksa – 2,85 eiro.

Scroll to Top
Skip to content