Sakām paldies asins donoriem

“Šajā gaismas bagātajā nedēļā, vasaras saulgriežu gaidās, laikā starp 14. jūniju, kad atzīmējām Pasaules asinsdonoru dienu un Jāņiem, sakām īpašu paldies saviem uzticīgajiem donoriem”, stāsta nodaļas vadītāja dr. Inguna Krivicka.

Šodien ziedot asinis bija ieradušies 38 donori, starp viņiem četri Jāņi un viena Līga. Katrs ar savu motivāciju. Līga Grūbe teikusi: paskatījusies kalendārā, ka nākamajā nedēļā donoru dienas nebūs, bet asinis slimnīcai noteikti vajadzēs, nevarējusi nenākt! Klāvs Skrastiņš nācis pēc gadiem ierastā ritma, vismaz 14. reizi. Ginters Dreimanis, kā vidusskolas laikā sācis, tā turpina, šodien 5. reizi, jo patīkamas esot gan sajūtas pēc asins nodošanas, bet vēl vairāk apziņa, ka ar to kādam var ļoti palīdzēt. Rita Vilne un Antra krumholce smej, ka abām šī diena esot sava veida jubileja – 17. datumā abas nodod asins jau 17. reizi!

Kā atzina dr. I. Krivicka, mūsu reģiona donori esot ļoti apzinīgi un atbildīgi, un viņu aktivitāte nav mazinājusies arī covid  izraisītās karantīnas laikā. Daudzi zvanījuši un interesējušies, vai pieņems viņu asinis, esot veseli un gatavi turpināt ziedot. Pateicoties donoru atsaucībai, Vidzemes slimnīca nav izjutusi asins komponentu iztrūkumu, pieticis visiem gadījumiem, kad bijis jāglābj pacientu dzīvības. Tāpēc visiem, visiem asins donoriem vislielākais paldies un cieņas apliecinājums gan mediķu, gan izglābto pacientu un viņu piederīgo vārdā! Šodienas donoriem –  arī nelielas dāvaniņas no Valsts asinsdonoru centra.

 

Scroll to Top
Skip to content