Jauna programmatūra endoprotezēšanas operācijām

Lai padarītu endoprotezēšanas un lielo stobrkaulu operācijas drošākas un efektīvākas, Vidzemes slimnīcā uzstādīta programmatūra mediCAD, kas  ārstiem palīdz precīzi saplānot operācijas gaitu un tai  nepieciešamos materiālus.

Kā skaidro Traumatoloģijas nodaļas virsārsts Aivars Baurovskis, jaunā programma ļauj labāk un ātrāk sagatavoties operācijai. “Ievadot pacienta datus, operējamās locītavas vai kaula lūzuma rentgena attēlus,” skaidro dr. A. Baurovskis, “varam izveidot gan optimālo operācijas plānu, gan atlasīt materiālus – stieņus, skrūves un citus – pacientam piemērotākajos izmēros, gan iegūt precīzus leņķus, kādos jāveic urbumi kaulā. Zinot, kāda izmēra materiāli būs nepieciešami, personāls var ātrāk un efektīvāk visu sagatavot konkrētajai operācijai.”

Papildu ieguvums – parādot uz ekrāna uzmodelēto operāciju, ārstam ir vieglāk izskaidrot pacientam, kā viņa locītava izskatīsies pēc operācijas, kā arī salīdzināt programmas izstrādāto modeli jau ar pēcoperācijas attēlu. Tas kalpo arī kā pakalpojuma kvalitātes kontroles rīks, nodrošinot papildu drošību pacientam, gan ārstam, jo viss ir parādāms un pierādāms.

“Veiksmīgas operācijas svarīgs priekšnoteikums”, papildus uzsver dr. A. Baurovskis, “ir precīzi veikti izmeklējumi. Jaunā programmatūra nodrošina ērtu datu pārnesi no sistēmas, kurā atrodas slimnīcā veiktie radioloģiskie izmeklējumi. Sekojoši, lai jaunā sistēma strādātu efektīvi, svarīgi, lai visus pirmsoperācijas izmeklējumus pacients veiktu vienuviet slimnīcā. Tad to apstrāde, izmantošana operācijas modelēšanai un gatavo datu uzglabāšana patiešām nodrošina cerēto rezultātu. Operēt, izmantojot jauno programmu, nozīmē jau šodien strādāt atbilstoši nākotnes standartiem”.

 

Scroll to Top
Skip to content