Pieejams izmeklējums – 24 h asinsspiediena monitorēšana

Turpinot paplašināt veselības aprūpes pakalpojumu klāstu, Vidzemes slimnīcā pieejams izmeklējums – 24 h asinsspiediena monitorēšana.

“Ilgstoši paaugstināts asinsspiediens”, skaidro funkcionālās diagnostikas speciāliste ārste Inta Saknīte, “teju visos orgānos var radīt nopietnas izmaiņas, izraisot apdraudējumu cilvēka veselībai. Paaugstinātam asinsspiedienam var būt vairāki iemesli. Lai tos noteiktu pēc iespējas precīzāk un nodrošinātu efektīvu ārstēšanu, kā papildu diagnostikas metode ieteicama asinsspiediena monitorēšana,” uzsver dr. I. Saknīte.

Asinsspiediena 24 stundu monitorēšanu vēlams veikt, ja:

  • asinsspiediens ir pastāvīgi palielināts vai mainīgi palielināts neatkarīgi no fiziskās slodzes;
  • ir neskaidri paaugstināta asinsspiediena iemesli;
  • ir regulāras asinsspiediena svārstības,
  • arteriālā hipertensija konstatēta grūtniecības laikā.

“Šī metode”, komentē  dr. I. Saknīte,  “palīdz novērtēt pacienta sirds ritma traucējumus diennakts ilgumā ikdienas apstākļos. Izmeklējuma laikā tiek fiksēta sirds reakcija uz fizisku un emocionālu slodzi, sirds stāvoklis miega laikā, sirds ritms un darbība diennakts garumā. Metodei ir augsts informatīvais līmenis, un tā palīdz atklāt apslēptas sirdsdarbības problēmas. Svarīgi arī tas, ka šī metode pacienta veselībai ir pilnīgi nekaitīga”.

Izmeklējums tiek veikts ar monitorēšanas iekārtu Schiller BR-102 Plus. Pacientam pie krūtīm tiek piestiprināti elektrodi, kurus saslēdz ar nelielu nolasīšanas ierīci, kas tiek piestiprināta pie jostas. Elektrodi un nolasīšanas ierīce ir viegli lietojama,  un ērti paslēpjami zem apģērba. Izmeklējums neapgrūtina pacienta ikdienas aktivitātes, un tā laikā viņam nav jāuzturas slimnīcā.

Vairāk informācijas par izmeklējumu un pieteikšanās: tālr. 64202601, 64202603, elektroniski: www.vidzemesslimnica.lv/e-pieraksts

 

 

Scroll to Top
Skip to content