Pieejama jauna asinsspiediena 24 h monitorēšanas metode

Turpinot paplašināt veselības aprūpes pakalpojumu klāstu, Vidzemes slimnīca no 1. jūlija piedāvā jaunu izmeklējuma metodi –  24 stundu asinsspiediena monitorēšanu.

“Paaugstinātam asinsspiedienam ir vairāki iemesli”, skaidro funkcionālās diagnostikas speciāliste ārste Inta Saknīte. “Lai tos noteiktu pēc iespējas precīzāk un varētu nodrošināt visefektīvāko ārstēšanu, ārsts var nozīmēt asinsspiediena monitorēšanu kā papildu diagnostikas metodi.”

Speciāliste iesaka asinsspiediena 24 stundu monitorēšanu veikt šādos gadījumos: ja asinsspiediens ir pastāvīgi palielināts vai mainīgi palielināts neatkarīgi no fiziskās slodzes; ja ir neskaidri paaugstināta asinsspiediena iemesli; ja ir regulāras asinsspiediena svārstības. Uzturēt normālu asinsspiedienu īpaši svarīgi ir grūtniecības laikā.

“Ilgstoši paaugstināts asinsspiediens”, uzsver dr. I. Saknīte, “gandrīz visos orgānos var izraisīt nopietnas izmaiņas, radot apdraudējumu cilvēka veselībai un dzīvībai”.

Izmeklējums tiek veikts ar asinsspiediena monitorēšanas iekārtu Schiller BR-102 Plus.

Savukārt, lai padarītu pieejamāku citu izmeklējumu – 24 stundu elektrokardiogrammas (EKG) monitorēšanu, Vidzemes slimnīca iegādājusies vēl vienu EKG holtera iekārtu Schiller Medilog AR Office.

“Šī metode”, skaidro  dr. I. Saknīte,  “palīdz novērtēt pacienta sirds ritma traucējumus diennakts ilgumā ikdienas apstākļos. Izmeklējuma laikā tiek fiksēta sirds reakcija uz fizisku un emocionālu slodzi, sirds stāvoklis miega laikā, sirds ritms un darbība diennakts garumā. Metodei ir augsts informatīvais līmenis, un tā palīdz atklāt apslēptas sirdsdarbības problēmas. Svarīgi arī tas, ka šī metode pacienta veselībai ir pilnīgi nekaitīga”.

Pacientam pie krūtīm tiek piestiprināti elektrodi, kurus saslēdz ar nelielu nolasīšanas ierīci, kas tiek piestiprināta pie jostas. Elektrodi un nolasīšanas ierīce ir viegli lietojama,  un ērti paslēpjami zem apģērba. Šāda EKG monitorēšana neapgrūtina pacienta ikdienas aktivitātes, un tās laikā viņam nav jāuzturas slimnīcā.

Abi izmeklējumi ir maksas pakalpojums, cena par katru 33 EUR.

Vairāk informācijas par abiem izmeklējumiem un pieteikšanās: poliklīnikas reģistratūrā, tālr. 64202601, 64202603, elektroniski: www.vidzemesslimnica.lv/e-pieraksts

Scroll to Top
Skip to content