Pārrunājam roku higiēnas svarīgumu Viestura vidusskolā

Viesošanās skolās ar tēmu “Roku higiēna” Vidzemes slimnīcas speciālistiem jau ir ierasta lieta. Šoreiz, skolotājas Santas Priedes uzrunāta, Vidzemes slimnīcas Terapijas 2 nodaļas virsmāsa viesojās  Valmieras Viestura vidusskolā pie 2.klases skolēniem.

Iveta Bērziņa, kas ir arī infekciju kontroles māsa, uzsver: “Roku higiēna ir svarīga jebkura cilvēka ikdienas sastāvdaļa, kurai bieži vien netiek pievērsta pienācīga uzmanība. Lai veidotu gudru un saprotošu sabiedrību higiēnas jautājumos, tas jāsāk ieaudzināt jau no agras bērnības.”

Tikšanās laikā tika parādīta prezentācija par roku higiēnas nozīmi, izrunāti mikrobu un vīrusu pārnešanas ceļi, uzskaitītas netīrākās lietas un vietas apkārtējā vidē, pārrunāta un demonstrēta pareiza roku mazgāšanas tehnika. Īpašu aizrautību bērnos radīja “Ziepiņa roku mazgāšanas dziesmiņa ”, kuras atskaņošanas laikā, izdalītajos materiālos esošos dziesmu vārdus varēja papildināt ar  trūkstošajiem burtiem.

Pēc teorētiskajām apmācībām, bērniem bija jāveic praktisks uzdevums – katram jāsanumurē pareizā secībā roku mazgāšanas tehnika. Kā arī apgūtās zināšanas varēja pārbaudīt praksē – ar speciālu dezinfekcijas līdzekli apstrādājot rokas, pēc tam, tās ievietojot ierīcē zem UV gaismas lampas, varēja pārliecināties, cik katram veiksmīga ir izdevusies pareiza roku mazgāšana.

Bērni atzina, ka ikdienā tik cītīgi rokas nemazgā un bija izbrīnīti, ka pat pēc, viņuprāt, kārtīgas roku mazgāšanas, uz rokām bija palikušas vietas, kur līdzeklis netika iestrādāts.

Zināšanu nostiprināšanai, tika atstāta  krustvārdu mīkla, ko skolēniem aizpildīt brīvā brīdī.

Ceram, ka pēc prezentācijas un sarunas ar speciālistu,  bērni ikdienā vairāk pievērsīs uzmanību roku higiēnai un tās nozīmībai!

 

Scroll to Top
Skip to content