Pacientiem pieejama pārbūvētā endoskopiju nodaļa

Iepriekš jau informējām, ka pabeigta endoskopiju nodaļas pārbūve. Tagad nodaļa – mūsdienīgi iekārtota un ar modernām iekārtām aprīkota – jau pieejama pacientiem.

Pārbūvētā nodaļa poliklīnikas korpusa 3. stāvā ieplānota un iekārtota kā atsevišķa, ar durvīm no lielā gaiteņa atdalīta nodaļa. Tādējādi ir būtiski uzlabotas pacientu ērtības, gaidīšanā uz izmeklējumu nodrošinot  privātumu.

Lai uzlabotu pēcizmeklējuma vidi, iekārtota atmodināšanas telpa ar sešām gultām, kur pacients netraucēti un droši atpūšas pēc narkozē veikta izmeklējuma. Uzlabojot darba apstākļus personālam, izveidots atsevišķs kabinets anesteziologa konsultācijām.

Drošāka vide pacientiem un uzlaboti darba apstākļi nozīmē arī jaunu tehnoloģiju un iekārtu iegādi. “Kā viena no jaunajām, modernākajām un Latvijā šobrīd vienīgajām”, stāsta ārste endoskopiste Rita Baurovska, “jāmin videoendoskopijas sistēma Olympus EVIS X1.  Tai ir uzlabotas apskates un vizualizācijas iespējas, kuras ļauj labāk izvērtēt mazus veidojumus un izmaiņas gļotādā un uzlabotas agrīna vēža diagnostikas iespējas”.

Turpinot darbu pie informācijas apmaiņas modernizācijas, uzlabota endoskopisko izmeklējumu arhivēšanas sistēmas ENDOBASE programma. Tā ietver pacientu izmeklējumu datu apstrādi, detalizētu aprakstu veidošanu un saglabāšanu, kā arī visu datu arhivēšanu, kas ļauj ārstam ātri piekļūt pacienta izmeklējumu vēsturei.

Uzlabojot instrumentu lietošanas drošību un efektivitāti, iegādāta jauna endoskopu mazgāšanas-dezinfekcijas mašīna, kas paredzēta vienlaicīgai divu endoskopu apstrādei. Kopā ar sistēmu ENDOBASE tā nodrošina precīzu endoskopu apstrādes izsekojamību un dokumentāciju.

Atjaunināto iekārtu sarakstu papildina arī divi jauni endoskopi.

Endoskopija ir augstas precizitātes kuņģa-zarnu trakta diagnostikas metode, kas ļauj savlaicīgi konstatēt dažādas kuņģa, barības vada un zarnu saslimšanas.

Pārbūves darbi tiek veikta Projekta Nr. 9.3.2.0/17/I/006  “Kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošana Vidzemes slimnīcā, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru” ietvaros, kuru līdzfinansē  Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) 85% apmērā, bet 9% ir valsts budžeta finansējums.

Scroll to Top
Skip to content