Realizējot Vidzemes slimnīcas infrastruktūras uzlabošanas projektu, kas paredz sakārtot pacientu plūsmu loģistiku un nodrošināt mūsdienīgu darba organizāciju, pabeigta Neiroloģijas nodaļas un insulta vienības telpu pārbūve.
Jaunā Neiroloģijas nodaļa un insulta vienība atrodas A korpusa 3. stāvā, tuvu neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļai un intensīvās terapijas nodaļai, lai nodrošinātu maksimāli operatīvu palīdzību pacientiem. Ņemot vērā pacientu plūsmas pieaugumu, pārbūvētā nodaļa ievērojami paplašināta, paredzot 20 gultas vietas neiroloģijas pacientiem, insulta vienība paplašināta līdz 8 gultasvietām un papildus izbūvēta intensīvās terapijas palāta ar 6 gultasvietām.
Uzlabojot darba apstākļus personālam, iekārtotas ērtas un funkcionālas manipulāciju telpas, materiālu sagatavošanas un medikamentu sadales telpas, atsevišķa sanitārā telpa gulošo pacientu mazgāšanai. Palātas un pacientu aprūpes telpas plānotas un aprīkotas tā, lai varētu ērti pārvietot gulošos pacientus. Izbūvēti arī speciālistu kabineti un ārstu istaba.
Rūpējoties par vides pieejamību, uz grīdas iezīmētas līnijas vājredzīgajiem, gar koridoru sienām nostiprināti gari roku balsti.
Darbu jaunajās telpās nodaļa plāno uzsākt oktobrī.
Ar neiroloģijas nodaļas un insulta vienības pārbūvi ir pabeigts Vidzemes slimnīcā līdz šim vērienīgākais ERAF līdzfinansētais projekts. Projekta realizācijas 6 gados ir pārbūvēta Bērnu slimību nodaļa, Terapijas nodaļa 2, Rehabilitācijas nodaļa, Hronisko pacientu aprūpes nodaļa, Endoskopiju nodaļa, Funkcionālās diagnostikas nodaļa, Laboratorija, Asins sagatavošanas nodaļa un Ambulatorā nodaļa, kā arī rekonstruētas kāpņu telpas, pārbūvēts ieejas mezgls un stacionāra pacientu garderobe. Tagad A un B korpusos izvietota slimnīcas stacionārā daļa, bet C korpusā atrodas poliklīnika, kas nozīmē pacientiem un apmeklētājiem ērtāku loģistiku, jo nodalītas ambulatoro un stacionāra pacientu plūsmas.
Projekta ietvaros tika iegādātas arī jaunas tehnoloģijas un iekārtas, t.sk., divas rentgena iekārtas, ultrasonogrāfijas aparāts, pacientu gultas.
“Ir paveikts liels darbs”, komentē Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, “slimnīcas infrastruktūras sakārtošanā. 7,5 miljonus eiro vērto projektu plānojot, zinājām, ka viegli nebūs nevienam. Ne darbiniekiem, ne pacientiem, kam nāksies strādāt un ārstēties pārbūves pagaidu apstākļos, kad veselības aprūpes pakalpojumi tiks sniegti ierastajā režīmā. Turklāt objektīvu iemeslu dēļ būvdarbi ieilga. Nebija vienkārši veidot nodaļu un struktūrvienību pārvietošanu, jo slimnīcā nav brīvu telpu, kurās uz remonta laiku izmitināt kādu nodaļu vai speciālista kabinetu. Tomēr kārtējo reizi atverot vēl vienu pārbūvēto un labiekārtoto nodaļu, gandarījumu sajuta, šķiet, visi, redzot, kā uzlabojušies pacientu ārstēšanās un personāla darba apstākļi. Atskatoties uz pārbūves sešiem gadiem, jāteic mūsu darbiniekiem un arī mūsu pacientiem vislielākais paldies par izpratni, izturību, un pacietību. Tā būs nepieciešama arī turpmāk, jo slimnīca nekad nevar būt gatava. Arhitekti un dizaineri jau zīmē jaunus metus slimnīcas attīstības kartē – plānojam paplašināt neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļu un rehabilitācijas centru. Turpinās ēku energoefektivitātes uzlabošanas pasākumi – ārsienu un jumtu siltināšana, logu maiņa. Attīstība, kurā visi esam ieinteresēti, nozīmē kustību, kurā visi tiekam iesaistīti”.
Pārbūves darbi un iekārtu iegāde tiek veikta Projekta Nr. 9.3.2.0/17/I/006 “Kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošana Vidzemes slimnīcā, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru” ietvaros, kuru līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF) 85% apmērā, bet 9% ir valsts budžeta finansējums.