Notiek pirmā operācija ar jauno artroskopijas torni

Šodien Vidzemes slimnīcas traumatologi veic pirmo operāciju, izmantojot jauno artroskopijas torni. Tas iegādāts, lai nodrošinātu labāko iespējamo operācijas kvalitāti un drošību gan pacientiem, gan ārstiem speciālistiem.

Artroskopija nozīmē optisku un ķirurģisku instrumentu un gaismas ievadīšanu ķermeņa locītavās, lai veiktu operācijas, izmantojot nelielus griezienus. Artoskopiski asistētas operācijas šobrīd jau ir standarta metode modernās ārstniecības iestādēs, jo tai ir virkne priekšrocību, salīdzinot ar iepriekš izmantotajām. Mazāku griezienu un smalkāku instrumentu izmantošana nozīmē, ka operācija ir mazinvazīva, tātad saudzīgāka pret pacientu, jo samazina komplikāciju risku, saīsina atveseļošanās laiku un ļauj viņam ātrāk atgriezties darbā.

Artroskopiski kontrolētā tehnikā operācija ir veicama pat vairākas reizes īsākā laikā, bet augstākas izšķirtspējas vizualizācija nodrošina labāku redzamību, tātad ir ārstam ērtāka un mazāk nogurdinoša.

Kā skaidro Traumatoloģijas nodaļas virsārsts Aivars Baurovskis, arī līdz šim Valmieras traumatologi operācijās ir izmantojuši sava veida artroskopiju torni vēl no dr. Zatlera laikiem, kas gadu gaitā papildināts ar nepieciešamajām programmām. Visbiežāk tas tika  izmantota ceļa locītavas un pleca locītavas krustveida saišu plastikai, bet jaunā iekārta ļaus paplašināt pakalpojumu klāstu, nodrošinot kvalitatīvu un mūsdienīgu ārstēšanu visiem Vidzemes reģiona pacientiem ar karpālā kanāla sindromu, plaukstas locītavas un citu mazo locītavu saslimšanām.

Vidzemes slimnīcas operāciju zālē uzstādītais ir šobrīd Latvijā vispilnīgāk aprīkotais daudzfunkcionālais artroskopijas tornis, kura iegādē izņēmums ieguldījis vairāk nekā 70 tūkstošus eiro.

Scroll to Top
Skip to content