No Vidzemes slimnīcas izrakstīti pirmie no Covid-19 atveseļojušies pacienti

Šodien no Vidzemes slimnīcas izrakstīti pirmie trīs pacienti, kuri bija inficējušies ar jauno koronavīrusu.

Stāsta ārstnieciskā direktore Inga Ozoliņa: ”Jau iepriekš informējām, ka, preventīvi veicot skrīningu Terapijas nodaļas pacientiem un personālam, pieciem pacientiem, kuri bija stacionēti savu hronisko saslimšanu dēļ, atklājās pozitīvas Covid-19 analīzes. Šodien, pēc diviem negatīviem Covid-19 testiem, pacientus izrakstījām mājās. Lai gan viņiem ambulatori būs jāturpina rūpēties par savu veselību ģimenes ārsta uzraudzībā, ārstējot  dzīves laikā iegūtās hroniskās slimības, no koronovīrusa pacienti ir veiksmīgi atbrīvojušies.

Darbs slimnīcas stacionāra nodaļās nevienos laikos nav bijis viegls ne ārstiem, ne māsām, ne māsu palīgiem. Tagad, ārkārtas situācijas apstākļos, papildus nācis Covid-19 inficēšanās risks. Ir pieaugusi psiholoģiskā spriedze: kuram gan nav bail par savu veselību un dzīvību? Aprūpējot, veicot jebkuru manipulāciju pacientam ar pozitīvu Covid-19 testu, personālam jāievēro virkne individuālās aizsardzības pasākumu – jālieto speciālais apģērbs, sejas aizsargmaskas, cimdi. Tas viss jāuzvelk un jānovelk pareizā secībā. Darbs šādā specifiskā ietērpā kļuvis fiziski vēl grūtāks”.

Ņemot vērā ārkārtas situāciju, inficēšanās riska mazināšanai slimnīcā ieviesta virkne  aizsardzības pasākumu: katram pacientam, kuru stacionē slimnīcā, tiek veikts Covid-19 tests, visiem tiek izsniegtas sejas aizsargmaskas, nav atļauts apmeklēt pacientus nodaļās, savukārt koplietošanas telpās, speciālistu un procedūru kabinetos pieejami roku dezinfekcijas šķīdumi, pacientiem palātās nodrošināta 2 m distance, iespēju robežās atdalot pacienta gultas citu no citas ar aizslietni.

“Redzot, kas notiek nodaļās”, uzsver I. Ozoliņa, “kā strādā slimnīcas personāls, gribu atgādināt, ka mūsu sabiedrības kopīgā veselība šobrīd kā vēl nekad ir atkarīga arī no katra iedzīvotāja apzinības un atbildības līmeņa: vai klausām speciālistu ieteikumus par nepulcēšanos, par roku mazgāšanu, vai, stājoties slimnīcā, izstāstām par iespējamu tikšanos ar Covid-19 inficēto vai personu, kura atrodas karantīnā vai pašizolācijā, vai ievērojam slimnīcā noteikto režīmu?

Visi mācāmies, pielāgojamies, kļūdāmies, atkal mācāmies un nu jau ceram, ka vīrusa viltības sākam saprast un izprast. Būsim solidāri un  apvienosim savus spēkus cīņai ar jauno koronavīrusu!”

 

Scroll to Top
Skip to content