Mazgāsim rokas bieži, pareizi un – katru dienu!

Vairāk nekā 100 valstīs jau 11 gadus 15. oktobris tiek atzīmēts kā Vispasaules roku mazgāšanas diena. Kāpēc tā ir tik svarīga?

Speciālisti saka: rokas ir galvenais „instruments”, ar kuru palīdzību dažādi mikroorganismi tiek pārnesti no vienas vietas uz otru. Mikroorganismi nav saskatāmi ar neapbruņotu aci, tādēļ parasti nemaz nenojaušam par to klātbūtni uz mūsu rokām. Slimību izraisītāji cilvēka ķermenī nokļūst, ar nemazgātām rokām pieskaroties gļotādai – mutei, acīm, degunam. Pētījumi liecina: regulāri un rūpīgi mazgājot rokas, par 40 % iespējams samazināt saslimšanas ar zarnu trakta infekcijām, un par aptuveni 30 % – ar respiratorām infekcijām.

Mazgāt rokas tikai ar ūdeni ir nepietiekami. Noteikti jāizmanto ziepes vai citi roku mazgāšanas līdzekļi. Ja nav pieejams ūdens un ziepes, var izmantot alkoholu saturošus dezinfekcijas līdzekļus, tomēr tie nebūs piemēroti gadījumos, kad rokas ir acīmredzami netīras. Ziepes un dezinfekcijas līdzeklis ir jālieto pietiekamā daudzumā. Jāatceras apstrādāt plaukstas locītavas, zem nagiem, pirkstu starpas. Svarīga roku mazgāšanas procedūras sastāvdaļa ir roku noskalošana zem tekoša ūdens vismaz 10 sekundes, un arī roku noslaucīšana.

Scroll to Top
Skip to content