Vidzemes slimnīcas laboratorija = droši un uzticami analīžu rezultāti

Kas pacientam svarīgi, nododot analīzes? Saņemt uzticamus un drošus analīžu rezultātus. Tie ārstam speciālistam ļauj iespējami precīzi diagnosticēt saslimšanu un izslēgt minējumus. “Mūsu laboratorija”, stāsta Vidzemes slimnīcas laboratorijas vadītāja Sandra Mikuļinoka,  “strādā, ievērojot visas slimnīcu  laboratorijām izvirzītās prasības un atbilstīgi esošajai likumdošanai. Savukārt Latvijas Nacionālā akreditācijas biroja nule izsniegtā akreditācija apliecina, ka strādājam pēc labākajiem starptautiski atzītiem standartiem”.

“Patiess gandarījums”, turpina S. Mikuļinoka ,”ka izdevās saņemt akreditāciju arī jaunā jomā – molekulārajā bioloģijā. Tas nozīmē, ka atbilstīgi augstākajiem standartiem veicam gripas vīrusu un jaunā koronovīrusa izmeklējumus.”

Laboratorijas vadītāja neslēpj, ka akreditācija nozīmē skrupulozu visu sniegto pakalpojumu izvērtējumu, sākot no kvalificētiem speciālistiem, regulāri pārbaudītām iekārtām un aprīkojumu, beidzot ar dokumentētu ikdienas kvalitātes kontroli, ārējām kontrolēm Vācijā un Somijā.

Tādu pārbaudi izturot godam, atliek strādāt un aicināt iedzīvotājus izmantot laboratorijas piedāvātos pakalpojumus. “Svarīgi,” uzsver S. Mikuļinoka, ”ka analīžu materiāls tiek apstrādāts tepat un uzreiz pēc tā saņemšanas, nevis stundām vests uz attālinātu laboratoriju, kas var ietekmēt analīžu rezultātu precizitāti.” Iedzīvotāji un ģimenes ārsti jau pieraduši, ka  laboratorijas pakalpojumi padarīti ērtāki un pieejamāki –  analīžu rezultāti tiek elektroniski nosūtīti gan pacientiem, gan viņu ģimenes ārstiem. Pacientu ērtībām asins noņemšanas kabinets atrodas klientiem viegli pieejamā vietā – 1. stāvā  Poliklīnikas reģistratūras telpās, atvērts darbdienās plkst. 7.30-15.30.

Dr. S.Mikuļinoka atgādina, ka cilvēkiem, kuri atbildīgi izturas savu veselību un vēlas noskaidrot savu aizsardzības līmeni pret Covid-19, pieejams antivielu tests, kas ļauj noteikt specifisko antivielu pret SARS-CoV-2 vīrusa klātbūtni organismā. Tests ir maksas pakalpojums – 12,00 EUR (cenā iekļauta asins parauga noņemšana un sagatavošana). Tā veikšanai nav nepieciešams ģimenes ārsta vai cita speciālista nosūtījums.

Vidzemes slimnīcas laboratorija ir akreditēta atbilstoši Latvijā atzītām Eiropas klīniski diagnostisko laboratoriju LVS EN ISO 15189:2013 standarta prasībām.

 

Scroll to Top
Skip to content