Kas jāzina par dzemdību palīdzību Vidzemes slimnīcā

Bērniņi piesakās un dzimst visos laikos – arī šajā tik grūti izprotamā jaunā koronavīrusa ēnā. Lai jaunās māmiņas un mazuļi varētu sajusties droši, tāpat kā personāls, arī Vidzemes slimnīcas dzemdību nodaļā sakarā ar ārkārtas situāciju tiek veikta virkne pasākumu un spēkā vairāki jauni noteikumi epidemioloģiskā stāvokļa uzlabošanai:
• Lai ierobežotu koronavīrusa izplatīšanos ārstniecības iestādē un mazinātu jaunās māmiņas un jaundzimušo inficēšanās risku, dzemdībās nav atļauts piedalīties pavadošai personai – partnerim, dūlai, mātei, draudzenei
• Nav atļauts apmeklēt māmiņas un jaundzimušos nodaļā
• Topošajai māmiņai, gatavojot ceļa somu, jāpārdomā un jāpaņem līdzi viss nepieciešamais, jo, atrodoties nodaļā, nav atļauts pastaigāties pa pārējām slimnīcas telpām, gaiteņiem, iet uz aptieku utt.
• Ja nu tomēr kaut kas no nepieciešamā palicis mājās, tuvinieks var atvest paciņu. Bet! Lai izvairītos no infekcijas iekļūšanas slimnīcā un rūpējoties par pacientu un personāla drošību, tiek pieņemtas un pacientiem nodotas paciņas tikai caurspīdīgā iepakojumā un ar pirmās nepieciešamības lietām: personīgās higiēnas preces, brilles, ārsta izrakstīti medikamenti, kuru lietošanu nedrīkst pārtraukt, un ēdiens tikai neatvērtos, ūdensnecaurlaidīgos iepakojumos, kurus iespējams dezinficēt. Paciņas atstājamas 1. stāvā pie māsu posteņa – pirmdienās-trešdienās plkst. 7.30-18.00, ceturtdienās un piektdienās plkst. 7.30-17.00, brīvdienās – NMP un pacientu uzņemšanas nodaļā pie reģistratores.
• Dienā, kad māmiņu ar mazuli izraksta no slimnīcas, viņai pretim var ierasties tikai viena persona, kura pirms tam māsu postenī pie ieejas poliklīnikā apliecinājusi, ka nav bijusi kontaktā ar Covid-19 slimnieku, nav paaugstināta ķermeņa temperatūra un nav elpceļu saslimšanas simptomi. Šī persona uznāk līdz nodaļai, administratorei atdod māmiņai nepieciešamo apģērbu un apavus un turpat foajē pie nodaļas pagaida, kamēr māmiņa ar mazuli ir izrakstījusies un var atstāt slimnīcu.

Dzemdību nodaļas darbinieki un visi Vidzemes slimnīcas mediķi aicina ikvienam no mums būt atbildīgam pret sevi un citiem, un ievērot ārstu norādījumus, lai visi kopā mēs spētu ierobežot vīrusa izplatību!

Scroll to Top
Skip to content