Kāpēc grūtniecības laikā ir svarīga vingrošana?

Bērniņa gaidīšanas laiks ir pozitīvu emociju un pārmaiņu pilns laiks. Grūtniecības laikā katrai grūtniecei, protams, ir jārūpējas par savu labsajūtu un komfortu, bet svarīgi arī atcerēties, lai šī saaudzēšana nepārvērstos neveselīgā mazkustīgumā un bezdarbībā. Katrā grūtniecībā notiek straujas izmaiņas sievietes ķermenī. Lai ķermenis un prāts spētu uztvert un veiksmīgāk adaptēt notiekošās pārmaiņas, grūtniecēm ir rekomendējama ārstnieciskā vingrošana. Ārstnieciskās vingrošanas mērķis ir palīdzēt nostiprināt tos muskuļus, kuri iesaistīti dzemdību norisē – mazināt muguras, plecu un kāju sāpes, krampjus un galvas reiboņus, palīdzēt pret nogurumu. Vingrošana palīdz sievietei justies veselai un drošai, uzlabot pašsajūtu un sagatavoties dzemdībām gan fiziski, gan psiholoģiski. Mērenas vingrošanas nodarbības palīdz labāk justies visu grūtniecības laiku. Svarīgs ir arī fakts, ka grūtnieču vingrošanas nodarbības palīdz ātrāk atgūt formu pēcdzemdību posmā.

Vingrošanas nodarbību laikā tiek pielietotas atbilstošas vingrinājumi dažādām muskuļu grupām, kas palīdz sagatavoties dzemdībām un sevī ietver:

  • muskuļu stiprinošus vingrojumus;
  • elpošanas vingrinājumus (diafragmālo, krūšu elpošanu);
  • relaksācijas un stiepšanās paņēmienus;
  • līdzsvara vingrinājumus.

Vidzemes slimnīcas Rehabilitācijas centrā grupu nodarbības grūtniecēm būs pieejamas no 11. jūlija, tās notiks otrdienās, plkst. 16:30. Nodarbības vadīs fizioterapeite Helēna Dreimane, lai pieteiktos nodarbībām un uzdotu jums interesējošos jautājumus, lūgums iepriekš zvanīt – 64202584 vai 26310234. Nodarbības notiks nelielās grupās, patīkamā un draudzīgā atmosfērā, kas ļaus iepazīties ar citām grūtniecēm un iespējams atrast draudzeni, ar kuru padalīties par sirsnīgiem brīžiem, kas piedzīvoti bērniņa gaidīšanas posmā.

Uzsākt vingrot nekad nebūs par vēlu. Ja grūtniecības laikā jums ir laba pašsajūta, tad vingrot droši varat līdz pat dzemdībām!

 

Foto: pexels.com

Scroll to Top
Skip to content