Jauns operāciju galds pacientu ērtībām un personāla darba vides uzlabošanai

Lai padarītu ērtāku pacienta pozicionēšanu operācijas laikā un uzlabotu darba vidi personālam, Vidzemes slimnīcas operāciju zālē nodaļai iegādāts jauns operāciju galds Merivaara Practico (Somija).

Kā pastāstīja operāciju zāles virsmāsa Mārīte Šilde, jaunais operāciju galds ir maksimāli pielāgojams dažādām ķirurģiskajām operācijām, tai skaitā mazinvazīvajām, kuras kļūst arvien pieprasītākas, jo ir pacientam saudzīgākas, ar mazāku griezienu un komplikāciju risku.

Personāls jau paguvis novērtēt tā priekšrocības un ērtumu: ergonomisks dizains, mobils, pacientu ērti pozicionēt uz galda un viegli regulēt platformas leņķi atkarībā no operējamās ķermeņa daļas, vienkārši regulējams galda augstums atkarībā no operējošā ķirurga auguma, uz pamatnes sāniem ir dziļi izgriezumu, lai ķirurgs varētu stāvēt tieši pie galda. “Par visu ir padomāts”, uzsver M. Šilde, “tas radīts pacientam uz galda un mediķiem, kas strādā ap to. Ja ķirurģiskajam personālam ir piemērots aprīkojums, viņi var droši un efektīvi nodrošināt pacientam vislabāko aprūpi”.

Jaunā operāciju galda iegādei izlietoti 24 tūkstoši eiro.

Attēlā: operāciju nodaļas māsas apgūst pacienta poziocionēšanu uz jaunā galda.

Infrastruktūras pārbūves darbi un jaunu tehnoloģiju iegāde tiek veikta projekta Nr. Nr. 9.3.2.0/18/I/019 “Infrastruktūras un medicīnas tehnoloģiju atjaunošana Cēsu klīnikā un medicīnas tehnoloģiju iegāde Vidzemes slimnīcā, kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai Vidzemē” ietvaros, kuru līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds ( ERAF) 85 % apmērā un 9% valsts budžeta finansējums.

 

Scroll to Top
Skip to content